Як узаконити приватний, садовий, дачний будинок

Скрипник Сергій Володимирович
Скрипник Сергій Володимирович
Головний інженер, експерт
+38(067)1794260

Будівництво будинків, дач, котеджів повинно здійснюватися не тільки за нормативними стандартами, але і мати законну підставу. Без отримання дозвільної документації зведення будівель суворо заборонено і відноситься до розряду самовільного будівництва.

узаконити приватний, садовий, дачний будинок

Доволі часто отримати дозвільну документацію на будівництво або реконструкцію нерухомості досить складно, тому нерідко можна зустріти незаконно зведені будови.

Варто пам’ятати, що самовільна споруда підлягає зносу. Саме тому її необхідно узаконити.

Процедура узаконення самочинного будівництва

Узаконення самовільного будівництва будинку відбувається послідовно, необхідно суворо дотримуватися кожного з етапів. Така процедура зобов’язує:

  • Підготувати проектну документацію в організації відповідного профілю, що мають сертифікованих фахівців;
  • Погодити в органах архітектури містобудівні умови і обмеження або будівельний паспорт, якщо об’єкт будівництва менше 300 кв. м.
  • Подати заявку в ДАБІ (державна архітектурно-будівельна інспекція) для отримання дозволу на ведення будівельних робіт. Пройти перевірку на достовірність наданих документів, яка проводиться спеціальною комісією. Варто пам’ятати, що комісія має право відмовити в оформленні дозволів, якщо пакет неповний або складено не у відповідності з вимогами;
  • Після завершення будівництва виготовити технічний паспорт на об’єкт нерухомості.
  • Подати заявку в ДАБІ для оформлення декларації про введення об’єкта в експлуатацію.
  • Оформити право власності на побудований або реконструйований об’єкт.

Узаконення самовільного будівництва займає багато часу. Пов’язано це з тим, що необхідно зібрати і правильно оформити великий пакет документів, а незнання законів тільки погіршує становище. При невідповідності інформації або неповний пакет, документи повертаються і все треба починати заново. Саме тому фахівці рекомендують спочатку ознайомитися з нормативно-правовою базою і тільки потім приступати до підготовки і збору всієї документації.

У тому випадку, якщо власник нехтує процедурою узаконення, він ризикує залишитися без нерухомого майна. Будівництво або реконструкція – погодження відповідних органів повинно бути. Це дозволить не турбуватися про законність об’єкта нерухомого майна.

Способи узаконення самовільного будівництва

На практиці застосовуються два способи узаконення самовільного будівництва або реконструкції:

  • У загальному порядку, коли забудовник має правовстановлюючі документи на об’єкт нерухомого майна. В даному документі повинні бути чітко зафіксовані відомості про право власності. При такій процедурі слід надати повний пакет документів:  проектну документацію, техпаспорт, право власності на земельну ділянку і т. д.;
  • У судовому порядку, коли узаконення відбувається без наявності відповідної документації. Така процедура дуже складна і вимагає залучення досвідченого адвоката. Самостійно узаконити самовільне будівництво в судовому порядку вкрай важко. При такій справі потрібно не тільки зібрати пакет документів, але і правильно скласти позов.

Професіонал допоможе вирішити проблему з узаконенням будинку в судовому порядку, представивши інтереси відповідача. Але навіть після прийняття судом позитивного рішення узаконення нерухомості слід проводити у відповідності з необхідною процедурою, згідно всіх норм і правил чинного законодавства. Зробити це дуже непросто, так як існує безліч «підводних каменів».

Звернення до фахівців – надійний спосіб узаконити своє майно

Для того щоб зробити узаконення будинку, потрібно багато сил, нервів і знань. Але існує і більш надійний спосіб ввести в експлуатацію приватний будинок – це звернутися в компанію «Експерт БТІ», де працюють професіонали з багаторічним досвідом. Досвідчені фахівці щодня стикаються з подібними випадками і допомагають пройти процедуру безболісно. Реконструкція приватного будинку та його узаконення – аж ніяк не просте заняття. Наші працівники знають всі тонкощі законодавства, співпрацюють безпосередньо з багатьма державними інстанціями, які доведеться відвідувати при оформленні документації. Саме тому компанія «Експерт БТІ» гарантує успішність заходу.

Узаконення дачного будинку, збір документації, її вивчення компанія бере на себе. Все, що потрібно від замовника – це укласти угоду про співпрацю. Кожен випадок індивідуальний і вимагає особливого підходу. Фахівці це знають і вміють вирішувати найскладніші завдання. Головною метою є вирішення проблем замовника на законній підставі, узаконення самовільного будівництва та перепланування готових будинків. На кожному етапі співробітництва компанія надає супровід і завжди відстоює інтереси власника нерухомого майна.

    Напишіть нам

    ×

    Не втрачайте час, якщо у Вас виникли питання, хочете отримати додаткову інформацію, замовити комерційну пропозицію, проконсультуватися:

    1. Виберіть послугу
    2. Коротко опишіть проблему