Фасадні роботи

Фасадом називається зовнішня обробка стін будівлі будь-якого типу як новобудов, так і старих будівель, які потребують реставрації. Неважливо, з яких матеріалів зроблені стіни, вони мають потребу у зовнішній обробці фасаду , оскільки вона виконує роль захисту від впливу навколишнього середовища, продовжує термін експлуатації споруди, надає привабливість екстер’єру.

Фасадні роботи

Облицювання фасаду необхідна в таких випадках:

 • при будівництві індивідуального будинку;
 • в разі зведення особняка або котеджу;
 • в будівництві багатоповерхових будинків і адміністративних будівель;
 • при створенні торгових або розважальних центрів, готелів, кафе.

Важливо, виконуючи фасадні роботи , правильно вибрати матеріали, знати черговість роботи і терміни. Ці питання краще всього довірити професійним майстрам, вони мають багаторічний досвід і зможуть відновити при необхідності зовнішню привабливість будови або створити унікальний дизайн.

Важливо підтримувати зовнішній вигляд будівлі в хорошому стані, для цього роблять ремонт фасаду . В іншому випадку фасад буде втрачати колишню красу і привабливість. Фасадні роботи включають в себе наступні види:

 • армування сіткою;
 • оштукатурювання;
 • утеплення;
 • облицювання плиткою, декоративним каменем;
 • малярні роботи;
 • оформлення цоколя або фронтону.

Реставрація фасаду полягає в його відновленні, надання йому первісного вигляду або зміні дизайнерського рішення. Найчастіше застосовується фарбування або облицювання зовнішніх стін. У цьому випадку не тільки надається естетичний зовнішній вигляд, а й посилюється захист від впливів зовнішніх факторів. Важливо виконувати такі дії в міських умовах, тому що поганий стан повітря міста негативно впливає на споруди. Косметичні ремонти також відносяться до фасадних робіт і затребувані серед споживачів.

Особливості утеплення стін

Одним з видів фасадних робіт є утеплення: в цьому випадку необхідно зрозуміти, що утеплюється в першу чергу. Важливо розуміти, що теплоізоляція – це комплексний захід. Потрібно зробити утеплення фасаду , а також горищного приміщення і фундаменту. Найефективніше робити такі роботи зовні. Якщо утеплювати стіни зсередини, то може бути зміщена точка роси і з’явиться конденсат в приміщенні.

Важливим фактором є вибір виконавця, найкраще довірити роботи професійним майстрам. У цьому випадку вони будуть виконані максимально швидко і якісно. Крім утеплення фасаду , ви можете змінити зовнішній вигляд свого будинку, оскільки відбувається не тільки монтаж утеплювача, але і декоративне облицювання. Для фінішних робіт може бути обраний будь-який матеріал: штукатурка, сайдинг, навісні панелі.

Поради щодо виконання роботи з фасадом

Першим етапом є оцінка стану поверхні, визначення міцності, виявлення явних дефектів. На підставі цих даних приймається рішення про подальшу теплоізоляції. Зробити утеплення самостійно можна в тому випадку, якщо у вас є достатній досвід і навички, інакше ви можете отримати проблеми і руйнування поверхні будови. Якщо утеплення відбувається в висотних будинках, то необхідно залучати промислових альпіністів. Вартість фасадних робіт залежить від технології і матеріалу, який обраний, а також поверховості будівлі, тому для точного розрахунку необхідна консультація професійного майстра.

Оздоблення фасаду: її види

На ринку будівельних матеріалів представлений великий вибір і різноманітність будматеріалів і технологій декорування фасадів. Особливою популярністю останнім часом користуються такі види обробки індивідуальних будинків:

 • Декоративна штукатурка. Це поширений варіант, який дозволяє пофарбувати будинок в будь-який колір, має низьку вартість і може виконуватися самостійно. З технологій найчастіше зустрічається короїд, мокрий фасад.
 • Облицювання цеглою дозволяє отримати привабливу, стійку до впливу зовнішнього середовища обробку фасаду . Відрізняється високою вартістю і складністю установки.
 • Керамограніт і плитка клінкерна. Міцний матеріал, який має безліч квітів і фактур, не вбирає вологу, містить в собі натуральні компоненти. Його недоліком є ​​висока вартість і складність установки.
 • Сайдинг популярний серед споживачів через легкості монтажу, великої різноманітності текстури і кольору, імітації природних матеріалів і невисокої вартості. За видами сайдинг розділяється на вініловий, металевий, дерев’яний, цокольний.
 • Штучний або натуральний камінь. Висока вартість натурального матеріалу обумовлює часте застосування штучного. Зовнішній вигляд буде дорогим і привабливим. Облицювання фасаду має стійкість до зовнішніх впливів.
 • Сендвіч панелі. З назви зрозуміло, що конструкція являє собою два шари, між якими поміщений утеплювач. Панелі застосовують як при реконструкції, так і при обробці нових будівель. Цей матеріал володіє довговічністю, вологостійкість, пожежобезпечність, легкістю, естетичною привабливістю.

Оскільки матеріали мають пори, забезпечується природна вентиляція. Це дозволяє уникнути негативних наслідків у вигляді грибка, цвілі і тріщин будови. Важливо правильно вибрати варіант обробки стін, підібрати матеріали для виконання цих фасадних робіт . Крім того, роботи повинні бути виконані якісно і швидко. Від професіоналізму працівників залежатиме довговічність, міцність і краса будови. Ціни на фасадні роботи можуть бути різними в залежності від виду обробки і обсягів робіт.

  Напишіть нам

  ×

  Не втрачайте час, якщо у Вас виникли питання, хочете отримати додаткову інформацію, замовити комерційну пропозицію, проконсультуватися:

  1. Виберіть послугу
  2. Коротко опишіть проблему