Технічний паспорт на нежитлове приміщення

Скрипник Сергій Володимирович
Скрипник Сергій Володимирович
Головний інженер, експерт
+38(067)1794260
Кожна будівля повинна бути узаконена за допомогою процедури проведення інвентаризації і одержання на неї технічного паспорта. Технічний паспорт нежитлового приміщення видається за результатами проведення техінвентаризації об’єкта, в ньому міститься інформація за всіма характеристиками нежитлової будівлі.

В техпаспорті повинна бути відображена поверховість будівлі, було воно зведено законно, площа його в цілому і окремо взятих приміщень, наявність у ньому інженерних комунікацій, детальний план у масштабному виконання, відповідність будови санітарно-гігієнічним і побутовим нормам, повний опис властивостей та характеристик об’єкта.

Технічний паспорт на нежитлове приміщення

Для чого необхідний технічний паспорт на нежитлове приміщення

Технічний паспорт є невід’ємною частиною правовстановлюючого документа, це означає, що власник зобов’язаний його оформляти і своєчасно вносити в нього відповідні коригування щодо зміни нежитлового приміщення. Техпаспорт виготовляється згідно із заявою замовника.

Найважливішим етапом в отриманні технічного паспорту є інвентаризація приміщення. Це поняття передбачає проведення обстеження і замірів нежитлового приміщення відповідними висококваліфікованими спеціалістами, у яких є сертифікат на виконання даного виду робіт. Без проведення інвентаризації об’єкта не обійтися у випадках, якщо в плани власника входить:

 • продаж нежитлового приміщення;
 • оформлення спадщини;
 • проведення перепланування;
 • поділ права власності між декількома власниками та інше.

Технічний паспорт на будівлю нового нежитлового приміщення повинен бути оформлений у відповідності з вимогами до того, як об’єкт буде зданий в експлуатацію. Без наявності техпаспорта приміщення не може бути використане за своїм призначенням огляду на порушення чинного законодавства.

Процедура оформлення технічного паспорту на нежитлове приміщення

На сьогоднішній день наданням послуг з проведення технічної інвентаризації, крім КП БТІ, можуть займатися фірми і компанії, що мають на це дозвіл у вигляді сертифіката.

Для оформлення паспорта потрібно зібрати наступний пакет документів:

 • правовстановлюючий документ на землю;
 • технічний паспорт будинку, проект на нього;
 • документи, які встановлюють особу, яка подає заяву;
 • правовстановлюючий документ на нежитлове приміщення;
 • заяву про проведення інвентаризації;
 • для юридичних осіб – довіреність на особу, яка буде замовляти паспорт;
 • у разі проведення повторної інвентаризації – старий техпаспорт;
 • проект на будову, якщо такий є.

Додатково до цього списку фахівцями можуть вимагатися інші документи на об’єкт. Наступним етапом є інвентаризація нежитлового приміщення: виконуються відповідні заміри, заповнення техпаспорта за встановленим зразком. Технічний паспорт, оформлений по усім чинним вимогам, видається власнику або довіреній особі від якого надійшла заява.

Напишіть нам

×

Не втрачайте час, якщо у Вас виникли питання, хочете отримати додаткову інформацію, замовити комерційну пропозицію, проконсультуватися:

 1. Виберіть послугу
 2. Коротко опишіть проблему