Архітектурне проектування житлових будинків і будівель

Скрипник Сергій Володимирович
Скрипник Сергій Володимирович
Головний інженер, експерт
+38(067)1794260
Зведення нового будинку є складним і трудомістким завданням, що має на увазі цілий ряд важливих нюансів. Кожен власник прагне створити будівлю, яка втілюватиме його уявлення про ідеальне спорудження, що поєднує затишок і практичність.

Архітектурне проектування будинку

При виконанні такого завдання велике значення має ретельне планування робіт і складання архітектурного проекту будинку. Остання складова необхідна не тільки для отримання дозволу з боку державних органів, а й для забезпечення якісного результату.

Найбільш важливим документом є проект будинку. Такий папір містить докладний опис майбутнього житла. Наявність даного документа дозволяє:

 1. Отримати дозволи на будівництво від державних органів. Наявність проекту житлового будинку є гарантією того, що всі вимоги Житлового кодексу під час будівництва будуть дотримані.
 2. Заздалегідь уявити зовнішній вигляд будинку і оцінити особливості його конструкції. Так, замовник може своєчасно внести корективи в майбутнє оформлення споруди.
 3. Спростити будівництво житлового будинку. Наявність архітектурного проекту будинку дає можливість розділити процес на етапи і контролювати якість виконання кожного виду робіт.

Наша компанія пропонує провести архітектурне проектування будівель, яке стане гарантією надійного результату!

Основні компоненти проекту будинку

Така архітектурна документація включає докладний опис об’єкта, що дозволяє оцінити всі особливості майбутнього планування. На етапі створення даного паперу визначається кількість поверхів, кімнат, а також розташування дверних прорізів і вікон. Крім цього, архітектурний проект будинку визначає наступні особливості споруджуваного об’єкта:

 1. Розташування комунікаційних систем. Грамотне планування дозволяє гармонійно вписати ці складові в зовнішній вигляд будівлі або ж зробити максимально непомітними.
 2. Підбір дизайнерських прийомів, які будуть оптимальними в конкретному випадку, при цьому відповідати побажанням замовника.
 3. Визначення особливостей матеріалів, які будуть використовуватися в роботі. Проводиться вибір типу фундаменту, стін і особливостей конструкції даху будинку.
 4. Розрахунок площі будівництва і одержуваної житлової квадратури.

Таким чином, архітектурний проект будинку включає в себе інженерні та дизайнерські дані, які визначають зовнішній вигляд майбутньої споруди.

Етапи створення архітектурного проекту

Даний процес містить безліч взаємопов’язаних етапів. Так, архітектурне проектування будівель починається з оцінки території, на якій планується будівництво. Аналіз ділянки враховує особливості ґрунту і рельєфу, розташування сусідніх об’єктів, наявність підводних вод і т.д. Така оцінка дозволяє скласти приблизний план майбутнього житла.

Також на цьому етапі визначається тип фундаменту. Крім того, архітектурне проектування будинків включає в себе наступні кроки:

 1. Створення концепції будівництва, яка стане основою для майбутнього плану. Найбільш оптимальні ідеї надаються замовникові – саме в цей момент вносяться необхідні зміни і коректування. На цьому етапі визначається композиція, приблизне зонування і просторова схема.
 2. Розробка ескізу, що містить генеральне, поверхове і перспективне планування будинку. У цей момент визначаються конструктивні, технічні та архітектурні особливості споруди.
 3. Виконання робочого проекту, який представляє собою цілий пакет документів. У цих паперах містяться архітектурний і конструктивний розділи, а також плани комунікаційних систем. Саме на даному етапі визначається розташування кожної складової – від вузлів до покрівлі житла.

Крім цього, архітектурне проектування будинків включає в себе авторський нагляд. Так, виконавець документації зобов’язаний стежити за тим, щоб будівництво відповідало архітектурному плану і нормам законодавства. З цією метою об’єкт регулярно відвідує фахівець, який допомагає вирішити можливі питання.

Послуги архітектурного проектування від надійної компанії

Наша компанія пропонує провести архітектурне проектування будинку, яке дозволить клієнтові створити по-справжньому практичну і затишну будівлю! Таке рішення має наступні переваги:

 • створення ідеї, грамотної з інженерної точки зору, але при цьому стильною в дизайнерському плані;
 • обов’язкове дотримання норм законодавства, що дозволить без проблем отримати дозвіл від державного органу;
 • надання унікального проекту, який враховує всі побажання клієнта;
 • оперативні терміни виконання замовлення;
 • підтримка на всіх етапах проведення будівництва.

При цьому архітектурне проектування будівель пропонується за вигідною і доступною вартості!

  Напишіть нам

  ×

  Не втрачайте час, якщо у Вас виникли питання, хочете отримати додаткову інформацію, замовити комерційну пропозицію, проконсультуватися:

  1. Виберіть послугу
  2. Коротко опишіть проблему