Узаконення окремого входу в приміщення

Скрипник Сергій Володимирович
Скрипник Сергій Володимирович
Головний інженер, експерт
+38(067)1794260
Вхід – це цілком звична для нас річ, але зустрічаються випадки, коли одної вхідної двері недостатньо. Часто зустрічаються з даним питанням мешканці першого поверху будівлі, які виявили бажання перевести приміщення в нежитловий фонд для відкриття громадського місця: кафе, магазин, нотаріальна контора, перукарня і т. д. Для цих закладів наявність окремого входу просто необхідно. Наявність окремого входу може бути необхідним для інваліда, що пересувається за допомогою візка, у якого немає можливості пересуватися по сходах у під’їзді.

Узаконення окремого входу в приміщення

Узаконення перепланування для додаткового окремого входу

Домовласники, які приймуть рішення зробити додатковий вхід, обов’язково зіткнуться з даним питанням. Це пов’язано з тим, що законодавство не дозволяє приймати таке рішення самостійно, за власним бажанням. З оформленням відповідних документів і отриманням дозволів державних органів нагляду пов’язані проекти, спрямовані для зміни архітектури житлового фонду.

Всі ваші дії, спрямовані на отримання дозвільної документації для узаконення окремого входу, повинні бути послідовними:

 1. Отримання технічного висновку від проектувальника і фахівця з технічного нагляду: на їх базі згодом робиться план, в який вносяться відповідні зміни.
 2. Отримати дозвіл від державних органів архітектури у зв’язку з придбанням фасаду будинку іншого виду після створення додаткового входу.
 3. У разі узаконення окремого входу в будинку – пам’ятці архітектури – необхідно мати дозвіл відповідної інспекції.
 4. Отримати відповідне схвалення від керуючої компанії, до якої віднесено будівлю, де планується внесення змін.
 5. Отримати дозвіл від господарів квартир, які проживають у даному будинку.
 6. На закінчення потрібно отримати дозвільний документ, який дозволить вам виконати окремий вхід в будинок в ДАБІ.

 

Документи, необхідні для отримання дозволу

Власник майна звертається до управління архітектури із заявою, до якої додаються наступні документи:

 • право власності на нерухомість;
 • згоду від Жеку;
 • згода сусідів і всіх мешканців квартири;
 • для юридичної особи потрібно статут (копія);
 • паспорт (копія);
 • техпаспорт на майно (копія);
 • проект;
 • план;
 • фото.

Крім перерахованих, управління архітектури може запросити й інші документи. Відповідно до законодавства України, на видачу дозволу або відмову органу державного нагляду з моменту подачі документів дається 10 робочих днів.

Професійна допомога при узаконенні вхідної групи

Щоб уникнути затягування процесу узаконення перепланування, створення окремого входу в будівлю, будинок, у вас є можливість звернутися в спеціалізовану компанію, яка допоможе вам з оформленням необхідних документів, прискорить терміни розгляду ваших заявок, буде представляти ваші інтереси в державних інспекціях. Професійні співробітники нададуть супровід на етапі легалізації окремого входу з моменту збору необхідної документації до внесення змін в технічний паспорт приміщення.

Ціна за надані нами послуги розраховується індивідуально в кожному конкретному випадку, оскільки практично не буває однакових справ, завжди є свої нюанси. Крім того, ви можете скористатися нашою консультаційної послугою і тільки після узгодження всіх спірних моментів укласти з нами договір про співпрацю.

  Напишіть нам

  ×

  Не втрачайте час, якщо у Вас виникли питання, хочете отримати додаткову інформацію, замовити комерційну пропозицію, проконсультуватися:

  1. Виберіть послугу
  2. Коротко опишіть проблему