Як узаконити техповерх (горище) без проблем

Скрипник Сергій Володимирович
Скрипник Сергій Володимирович
Головний інженер, експерт
+38(067)1794260
Неважко здогадатися, що горище є колективною власністю, якщо мова йде про багатоквартирний будинок. Між тим іноді виникає ситуація, коли необхідно розширити житлоплощу та додати до існуючих метрів ще кілька. В цьому випадку є сенс скористатися горищем, однак для цього потрібно узаконити технічний поверх і пройти спеціальні процедури для досягнення мети.

Узаконити чердак

Легалізація горищного приміщення

Це основне питання, яке хвилює мешканців останніх поверхів, які вирішили зайнятися розширенням корисної площі. На жаль, узаконення перепланування має свої особливості, тому взяти та привласнити собі горище неможливо. Для початку потрібно переконатися, що над квартирою не проходять інженерні мережі, до яких повинен бути доступ співробітників відповідних служб. Можна розглянути технічні варіанти перенесення їх. Якщо багатоквартирний будинок внесений в план на проведення капітального ремонту, то приєднати горище не вдасться.

Якщо після першого огляду ви не виявили явних причин неможливості поєднати техповерх і вашу квартиру, тоді потрібно звернутися в компанію, яка зробить експертизу і дасть офіційний висновок. Потім потрібно отримати дозвіл від власника і згода всіх мешканців будинку. Закінчивши всі перераховані вище процедури, потрібно продовжити роботу над проектом. Щоб досягти бажаного, потрібно:

 • звернутися у відділ, пов’язаний з архітектурою та будівництвом, з заявою. У ньому слід вказати, що ви хочете приватизувати горище, і описати схему ремонтних робіт поетапно;
 • ознайомитися з обмеженнями, які доведеться враховувати, працюючи з технічним поверхом;
 • розробити проект, який в точності відображав би ваше бачення майбутньої споруди. У разі, якщо ви не пов’язані з архітектурою, краще довірити узаконення горища професіоналам, які добре розбираються в цьому питанні.
 • Держархбудінспекція – це наступна інстанція, в яку вам доведеться звернутися за тим, щоб приватизувати горище. Менше ніж за 2 тижні ваш проект схвалять або ви отримаєте відмову.

Коли всі формальності залагоджені, ви можете сміливо починати реалізацію задуманого. Як тільки будівництво завершиться, вам доведеться звернутися в держструктуру, щоб показати остаточний результат. Після того як перепланування буде схвалене, ви отримаєте технічний паспорт, у якому буде зазначено всі внесені зміни.

Чому так важливо законно оформити приєднання техповерху до своєї квартири? У разі, якщо зробити таку перепланування самостійно, ви можете отримати ряд проблем:

 • великі суми штрафів за незаконне переобладнання або перепланування;
 • судові тяжби з сусідами або комунальними організаціями;
 • неможливість проводити операції з нерухомістю (продаж, дарування, спадкування).

Допомога в узаконенні горища

Далеко не всім вдається легалізувати технічний поверх з першої спроби. Дуже часто неправильно оформлені документи або непереконливі аргументи приводять до відмови, і питання затягується. Щоб такого не сталося, простіше всього звернутися в компанію, яка займається подібними проблемами. З допомогою професіоналів документи будуть оформлені безболісно, а узаконення горища квартири пройде гладко. Послуги фахівців обходяться дешевше самостійних кроків, а зекономлений час і нерви напевно вам знадобляться для інших цілей.

  Напишіть нам

  ×

  Не втрачайте час, якщо у Вас виникли питання, хочете отримати додаткову інформацію, замовити комерційну пропозицію, проконсультуватися:

  1. Виберіть послугу
  2. Коротко опишіть проблему