Обстеження будівель і споруд на предмет доступності для маломобільних груп населення

Юлія Олександрівна
Юлія Олександрівна
+38(066)1374242
+38(068)1374242
Держава зобов’язана здійснювати заходи щодо захисту інвалідів та забезпечення їх можливостей в однаковій мірі з іншими представниками суспільства. Крім того, люди з обмеженими можливостями повинні самі забезпечувати свої потреби, і це їм повинно бути гарантовано державою. Однак багато закладів не обладнані спеціальними входами, пандусами та іншими пристроями для зручності інвалідів.

 

Доступність для маломобільних груп населення

Починаючи з 2011 року, проводиться обстеження будівель і споруд на предмет їх доступності для людей з обмеженими можливостями. Якщо говорити про поняття маломобільних груп, то сюди включаються не тільки інваліди, а й мами з колясками, вагітні жінки та пенсіонери.

Кабмін виніс рішення про те, щоб будь-який господарюючий суб’єкт підтвердив, що належні йому об’єкти обладнані для маломобільного населення. Щоб виконати положення законодавчого акту, необхідно звернутися в нашу компанію. Наш експерт, який має відповідний сертифікат та атестацію, проведе технічне обстеження нерухомості і складе звіт, який буде містити висновки про ступінь доступності об’єкта.

Як проводиться технічне обстеження будівлі

Для проведення обстеження необхідно всебічно оцінити об’єкт і порівняти його відповідність до вимог, встановлених законодавчо. Перш ніж приступити до роботи, наш експерт уважно вивчить технічну та правову документацію на будівлю:

 • техпаспорт об’єкта;
 • фотографії будови;
 • попередній техотчет;
 • якщо у будівлі складне планування, то потрібно мати план для складання маршруту.

Обов’язково складається договір на проведення експертизи. Потім необхідно узгодити дату і
час її проведення, щоб співробітник зміг зробити висновок. Сертифікований співробітник приїжджає на об’єкт і фіксує всі дані на предмет відповідності їх стандартам і нормативам.

Обстеження повинно підтвердити факт відсутності перешкод для пересування маломобільних груп. До таких факторів відносяться наступні:

 • ширина коридорів повинна бути достатньою для проїзду візків;
 • на висоті від 0,7 до 2,1 метра не повинні знаходитися будь-які перешкоди;
 • меблі не повинні ускладнювати рух інваліда;
 • в туалет м
  ає бути можливість в’їхати на візку;
 • перевіряється міцність поручнів;
 • ширина дверей повинна бути відповідною.

 

Доступність приміщень

Щоб проаналізувати будову, співробітники нашої компанії проходять маршрутами відвідувачів – це дозволяє виявити наявність бар’єрів, якщо такі є. Оглядаються всі зони будівлі і проводяться різні заходи, для яких потрібні такі інструменти:

 • щоб провести необхідні заміри, знадобиться рулетка;
 • виміряти кути і визначити нахил поверхні підлоги і пандуса дозволяє кутомір;
 • визначити, з якою силою відкриваються і закриваються двері, можна, використовуючи динамометр;
 • відповідність нормам освітлення перевіряється люксметром.

Вимірювальні інструменти обов’язково калібруються і відповідають нормам.

Експерти по закінченні огляду роблять висновки про доступність будови для інвалідів. Замовник отримує звіт про відповідність будівлі встановленим нормам. У висновку докладно відображені всі фактори, які дозволяють отримати дозвіл (ліцензію).

Крім того, у документі відображені рекомендації для організації доступності будови маломобільним групам. Ці факти дозволяють поліпшити об’єкт, усунути зауваження.

Переваги замовлення експертизи у професіоналів

Наша компанія проводить обстеження будівель з будь-яким цільовим призначенням. Роботи будуть виконані якісно і точно в обумовлений термін. При проведенні процедури враховуються вимоги таких законодавчих документів, як Постанова КМУ 913 від 07.12.16, Постанова КМУ 929 від 30.11.16, Постанова КМУ 257 від 12.04.17.

Для проведення заходів використовується відповідне обладнання і необхідні матеріали. Замовити висновок можна для об’єктів громадської сфери, навчальних закладів, адмінбудівель. На підставі проведеного обстеження робиться висновок, наскільки будова доступно для маломобільних груп населення.

Вартість послуг прийнятна і конкурентоспроможна. Розрахунок оплати проводиться індивідуально в залежності від терміновості проведення робіт і місця розташування нерухомості. Зробивши замовлення обстеження будівлі на предмет доступності для інвалідів, ви отримаєте кваліфіковану допомогу, експертиза буде проведена на найвищому рівні, а на її підставі складений повний професійний звіт.

  Напишіть нам

  ×

  Не втрачайте час, якщо у Вас виникли питання, хочете отримати додаткову інформацію, замовити комерційну пропозицію, проконсультуватися:

  1. Виберіть послугу
  2. Коротко опишіть проблему