Узаконення

Скрипник Сергій Володимирович
Скрипник Сергій Володимирович
Головний інженер, експерт
+38(067)1794260

Узаконення – необхідна процедура після виконання будівельних робіт

Зведення будівлі є дуже складним процесом, адже це не тільки виконання важкої фізичної праці, але і оформлення багатьох документів. Причому документи потрібно оформляти не тільки для новозбудованих споруд, але і для нерухомості після перепланування. В іншому випадку, а саме без належно оформленого пакету дозволів, будівництво є самочинним.

Узаконення – необхідна процедура після виконання будівельних робіт

Споруда будь-якого типу, яке не має проекту дозволів, відноситься до самовільного. Щоб уникнути такого явища, необхідно отримати дозвіл містобудівної установи, затвердити проект, виконати підготовчі роботи та погодити роботи в ДАБІ (державної архітектурно-будівельної інспекції). Перепланування квартири має проводитися згідно з нормативними вимогами. Багато власників спочатку виконують будівельні роботи, а потім проводять узаконення перепланування.

Узаконення будівництва

Самовільне будівництво не є власністю особи, яка виконала роботи. Саме тому його необхідно узаконити.

Узаконення самочинного будівництва може відбуватися двома способами:

 • у загальному порядку, коли є довідка у власника, в якій зафіксовано право власності;
 • в судовому порядку, при якому право власності встановлюється в держустанові.

Узаконення передбачає узгодження документів у різних інстанціях. Щоб розібратися у всіх нюансах, потрібні певний досвід і освіта. Це складна процедура, виконати яку самостійно практично неможливо. Компанія «Експерт БТІ» допоможе вирішити проблеми з самовільним будівництвом і переплануванням нерухомого майна.

  Напишіть нам

  ×

  Не втрачайте час, якщо у Вас виникли питання, хочете отримати додаткову інформацію, замовити комерційну пропозицію, проконсультуватися:

  1. Виберіть послугу
  2. Коротко опишіть проблему