Узаконення реконструкції квартири

Скрипник Сергій Володимирович
Скрипник Сергій Володимирович
Головний інженер, експерт
+38(067)1794260
Як узаконити реконструкцію квартири?

На сьогоднішній день кожна третя, а то й кожна друга квартири в Києві та в інших великих містах мають не тільки внутрішні, але й дуже часто зовнішні зміни. Це обумовлюється тим, що кожен власник своїх квадратних метрів намагається поліпшити свої житлові умови. Враховуючи те, що безліч багатоквартирних будинків в Україні запроектовані і побудовані досить давно і типово, а час йде вперед. З’являються нові життєві пріоритети і як наслідок бажання модернізації свого житла.

Реконструкція квартири – це досить складний і витратний процес, який часто супроводжується зовнішніми змінами, а саме:

 • збільшення поверховості (приєднання технічного поверху, горища).
 • будування додаткових будов та споруд ( балкона, веранди та ін)
 • об’єднання двох квартир в одну.
 • поділ квартири на дві самостійні і ін.

Варто зауважити, що реконструкція і перепланування квартири – це два різних процеси.

Перепланування квартири – це внутрішні зміни об’єкта нерухомості і не завжди потребують вирішення у відповідних органах.

Яка перепланування не є самовільним і не вимагає узаконення?

 1. Об’єднання ванної кімнати і туалету.
 2. Демонтаж антресолей, комор, вбудованих шаф.
 3. Збільшення житлової площі за рахунок підсобних приміщень, за умови не втручання в капітальні стіни.
 4. Демонтаж і пристрій не капітальних перегородок, якщо ці роботи не суперечать нормам ДБН.

Всі ці роботи ви можете здійснити без страху бути покараними і оштрафованими, так як це регламентується законом, а саме Інструкцією про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Держбуду України №127 від 24.05.2001 р., зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10.07.2001 р. за № 582/5773 (із змінами та доповненнями), в якій чітко сказано, що не є самовільним будівництвом. Після проведення перепланування, достатньо замовити виготовлення нового технічного паспорту у відповідних організаціях для відображення поточної перепланування і жити спокійно.

Реконструкція квартири завжди вимагає отримання дозвільних документів. Це серйозна перебудова, пов’язана не тільки із змінами лінійних розмірів, але і зміни несучі функціональний характер і прирівнюється до нового будівництва (стаття 10 Закону про містобудівну діяльність). Визначення реконструкції більш чітко описано в ДБН А. 2.2-3-2004.

Навіщо потрібно узаконювати реконструкцію квартири?

Після проведення реконструкції квартири об’єкт втрачає юридичну відповідність з технічними показниками, тобто фактичне планування не відповідає параметрам, які зазначені у правовстановлюючому документі. Чим це загрожує? Відповідь проста. При бажанні провести юридичну угоду з нерухомістю – це зробити буде неможливо без попереднього узгодження технічної та юридичної документації у відповідності з нормами чинного законодавства України. Простими словами узаконення реконструкції квартири.

Етапи узаконення реконструкції квартири.

 1. Підготовка проектної документації в організаціях мають сертифікованих фахівців. Укладення договору авторського нагляду. Призначення відповідального виконавця.
 2. Проведення підготовчих робіт з технічного нагляду. Укладення договору про ведення контролю реконструкції квартири.
 3. Заповнення декларації про початок виконання будівельних робіт. Подання на реєстрацію в ДАБІ.
 4. Проведення реконструкції квартири відповідно до затвердженої проектної документації.
 5. Після закінчення реконструкції квартири необхідно провести технічну інвентаризацію та виготовити технічний паспорт згідно фактичного планування.
 6. Заповнення декларації про введення об’єкта в експлуатацію. Подання на реєстрацію в ДАБІ.
 7. Оформлення права власності на новостворений об’єкт нерухомого майна.

Процес проведення узаконення реконструкції квартири дуже специфічний та потребує індивідуального підходу до кожного об’єкту.

  Напишіть нам

  ×

  Не втрачайте час, якщо у Вас виникли питання, хочете отримати додаткову інформацію, замовити комерційну пропозицію, проконсультуватися:

  1. Виберіть послугу
  2. Коротко опишіть проблему