Узаконення прибудови до квартири

Скрипник Сергій Володимирович
Скрипник Сергій Володимирович
Головний інженер, експерт
+38(067)1794260
Побудувати будинок може бути простіше, ніж узаконити його. У більшості випадків будівля спочатку зводиться, а потім узаконюється, хоча це в корені невірно, адже на оформлення документів слід витратити багато часу і нервів, отримуючи всі дозволи. Крім того, до самочинного будівництва відносяться не тільки нові будівлі, але і прибудови добудовані до основної будівлі.

Узаконення прибудови до квартири

Як зробити прибудову до квартири

Якщо ви вирішили прилаштувати до своєї квартири на першому поверсі прибудову, то вам слід знати, що перш за все доведеться зайнятися дозвільної документації на такий об’єкт. Для початку необхідно зібрати пакет документів, в який входить:

 • письмова згода сусідів-мешканців будинку;
 • проектна документація на майбутню будову;
 • техпаспорт квартири;
 • право власності на нерухомість, до якої планується добудовувати прибудову;
 • узгодження з пожежною інспекцією, санстанцією та газовою службою, якщо багатоквартирний будинок газифікований;
 • містобудівні умови і обмеження забудови.

Після того як всі документи зібрані необхідно звернутися в ДАБІ для реєстрації декларації про початок будівельних робіт. І ось тільки тепер можна приступати до будівництва прибудови самостійно, або наймаючи професійних будівельників.

По завершенні будівництва потрібно отримати декларацію про введення об’єкта в експлуатацію. Це робить спеціальна комісія, яка перевіряє добудову на відповідність розробленим проектом. Потім змінити дані в правовстановлюючому документі (тобто зареєструвати право власності на квартиру в цілому).

Узаконення прибудови до квартири – справа для фахівців

Сьогодні прибудови є поширеними явищами. Люди прилаштовують додаткову площу до квартир на першому поверсі, до приватних будинків, офісних приміщень і промислових цехах. Доволі часто можна зустріти перепланування квартир з такими прибудовами.  Багато хто з власників такого роду нерухомості вважають, що узаконювати нічого не потрібно. Але це зовсім не так. Узаконення перепланування повинно виконуватися згідно з нормативними вимогами. В іншому випадку в майбутньому власник такого нерухомого майна може зіткнутися з чисельними неприємностями.

Узаконення перепланування або прибудови до квартири є трудомістким процесом. Без юридичної освіти та наявності часу просто не обійтися, адже документи повинні бути оформлені відповідно до закону.

Компанія «Експерт БТІ» допоможе впоратися із завданнями будь-якої складності і оформити прибудову або реконструкцію відповідно до закону. В нашій компанії працюють фахівці з багаторічним досвідом роботи. За їх плечима сотні успішних справ, пов’язаних з узаконенням несанкціонованого будівництва.

Співпрацювати з «Експерт БТІ» дуже вигідно, адже професіонали:

 • оформлять і подадуть заяву у відповідні установи, розроблять розрахунок для містобудівної організації;
 • простежать, щоб підготовлені документи вчасно потрапили на засідання комісії в ДАБІ;
 • фахово виготовлять технічний паспорт з урахуванням проведеної реконструкції з добудовою прибудови;
 • простежать про своєчасне введення в експлуатацію прибудови.

Узаконення самовільних прибудов

Зустрічаються моменти, коли прибудова до квартири виконується без дозвільних документів. В такому випадку її називають самобудом. Такий об’єкт будівництва доведеться легалізувати. Отримати документи, що підтверджують право власності на самочинну будову, допоможе суд або якщо пройти процедуру узаконення прибудови.

Легалізація прибудови відбувається в кілька етапів, які необхідно виконати.

 • Спочатку доведеться подати заяву в архітектуру для отримання містобудівних умов і обмежень забудови. Крім того, необхідно докласти певні документи: акти на виконані роботи, договори, проектну документацію, експертні висновки, техпаспорт, право власності на землю та іншу документацію, яка має відношення до нерухомості, яку узаконюють.
 • Підготувати і подати декларацію на початок ведення будівельних робіт в ДАБІ (державна архітектурно-будівельна інспекція).
 • Комісія розглядає звернення та перевіряє подані документи, декларацію про відповідність. Дуже важливо вказати все правильно і нічого не приховувати. В іншому випадку можуть відмовити в узаконенні прибудови.
 • Останнім етапом при легалізації прибудови до квартири є підготовка та реєстрація декларації про введення об’єкта в експлуатацію та виготовлення нового техпаспорта.

Фахівці компанії «Експерт БТІ» виконають всю паперову роботу, а самому замовнику не потрібно нічого робити. Прибудова к квартирі буде узаконена в обумовлені терміни. Робота виконується у відповідності з угодою, яка укладається між замовником і компанією.

  Напишіть нам

  ×

  Не втрачайте час, якщо у Вас виникли питання, хочете отримати додаткову інформацію, замовити комерційну пропозицію, проконсультуватися:

  1. Виберіть послугу
  2. Коротко опишіть проблему