Технічний паспорт цілісного майнового комплексу

Скрипник Сергій Володимирович
Скрипник Сергій Володимирович
Головний інженер, експерт
+38(067)1794260
Зустрічаються випадки, коли необхідно оформити паспорт на весь майновий комплекс, а не на кожний розташований об’єкт окремо. Законодавчою базою передбачено проведення процедури інвентаризації нерухомості з видачею висновку щодо його технічного стану, тобто паспорта. Техпаспорт на промислові споруди видається виключно після їх інвентаризації. Інвентаризація – вид дослідження об’єкта нерухомості: виміри та характеристики, в результаті проведення яких видається технічний паспорт на цей об’єкт.

Процедура отримання технічного паспорта

Технічний паспорт цілісного майнового комплексуДля проведення процедури з отримання техпаспорта на цілісний майновий комплекс слід надати наступний пакет документів:

 • заяву для проведення інвентаризації в письмовому вигляді;
 • документ, що посвідчує особу, яка подає заяву (доручення від фірми-власника комплексу на особу, яка подає заяву);
 • документи права власності на цілісний комплекс, який підлягає інвентаризації;
 • у випадку проведення поточної інвентаризації необхідно надати технічний паспорт, який був перед цим.

Даний список може бути доукомплектований у разі, якщо фахівцю, який буде проводити інвентаризацію, знадобляться додаткові документи, встановлені чинним законодавством.

Випадки обов’язкового оформлення технічної документації для цілісного майнового комплексу:

 • новобуд (необхідно вказівку початкових характеристик будівель, споруд);
 • після ряду змін в об’єкті нерухомості (зміна планування, процедури реконструкційних робіт та інше);
 • у разі оформлення операції з купівлі-продажу нерухомого майна;
 • під час переоформлення майна для спадщини або його приватизації.

Проведення інвентаризації для отримання техпаспорта

Особа, якій необхідно проведення інвентаризації, подає звернення в комунальне БТІ або компанію, що має дозвільну документацію на право надання даних послуг. Відповідні фахівці при виїзді на об’єкт роблять заміри, дослідження з занесенням даних показників у паспорт. Присутність в паспорті печатки організації, яка проводила технічну інвентаризацію, печатки сертифікованого фахівця обов’язково, після чого технічний паспорт на цілісний майновий комплекс видається особі, яка звернулася з заявою. У разі, якщо об’єкт нерухомості зазнав перепланування або інших нововведень після проведення інвентаризації і оформлення документів, слід подбати і оформити новий технічний паспорт, без наявності якого жодна операція з цілісним майновим комплексом буде неможлива.

Якщо вам потрібно терміново без проблем і паперової тяганини зробити техпаспорт на цілісний майновий комплекс, тоді варто звернутися в організацію «Експерт БТІ». Акредитовані співробітники підприємства не тільки нададуть вам консультаційні послуги, але і допоможуть правильно зробити інвентаризацію, отримати всі необхідні довідки та узгодження і, звичайно ж, виготовлять для вас технічний паспорт, дотримуючись всіх норм і правил.

  Напишіть нам

  ×

  Не втрачайте час, якщо у Вас виникли питання, хочете отримати додаткову інформацію, замовити комерційну пропозицію, проконсультуватися:

  1. Виберіть послугу
  2. Коротко опишіть проблему