Технічний паспорт на будівлю

Скрипник Сергій Володимирович
Скрипник Сергій Володимирович
Головний інженер, експерт
+38(067)1794260
На будь-який об’єкт нерухомості, чи він житловим або комерційним, обов’язково необхідно мати технічний паспорт. Техпаспорт на будинок виготовляється встановленого зразка, в документі відображені основні параметри об’єкта нерухомості. До них відносяться: призначення об’єкта, поверховість, площа, кількість кімнат, площа кожної з них, технічний стан, інформація про проведених перебудовах, матеріалах, з яких виготовлені стіни. Всі ці дані отримують в процесі проведення технічної інвентаризації власності.
Технічний паспорт на будівлю
Така процедура включає в себе ряд заходів щодо зняття замірів будівлі і її обстеження для оцінки стану та оформлення даних у технічний паспорт будівлі. Якщо були виявлені перебудови чи інші зміни, на які не було отримано відповідних дозволів, вони також заносяться в техпаспорт.

Вся нежитлова нерухомість ділиться на два типи: громадська і виробнича, відповідно, та технічний паспорт на будівлі буде різним:

 • техпаспорт на виробниче приміщення;
 • техпаспорт на громадську будівлю.

При виникненні необхідності у відчуженні власності такого типу бажано зробити поточну інвентаризацію і визначити можливі зміни, які були внесені переплануваннями, або з’ясувати, що таких не було, а також виготовити при необхідності новий техпаспорт на будинок.

Необхідні дії для отримання паспорта БТІ на об’єкт

У разі новобудови технічний паспорт на будинок може бути виготовлений до моменту здачі його в експлуатацію. Для цього необхідно провести первинну техінвентаризацію на об’єкті. Це здійснюється фахівцями, які мають відповідні кваліфікаційні сертифікати. Інженер заповнює форму паспорта, де зазначає всі характеристики нерухомості. При виготовленні паспорта після внесення зміни в будову або реконструкції проводять поточну інвентаризацію об’єкта нерухомості. На спорудження виготовляється новий техпаспорт, старий при цьому повертають власникові з відміткою, що втратив чинність.

Для того щоб отримати технічний паспорт на будівлю, необхідно звернутися у фірму, яка займається виконанням такого роду робіт. Надаються такі документи:

 • заяву для проведення інвентаризації (вона заповнюється безпосередньо в організації);
 • посвідчення особи того, хто звертається (паспорт, ІПН);
 • для юросіб потрібна довіреність;
 • правовстановлюючий документ на власність – оригінал;
 • якщо інвентаризація проводиться не вперше, то надається старий техпаспорт;
 • проектна документація при її наявності;
 • документ про право на власність земельної ділянки;
 • при необхідності додаткова документація.

Після подачі необхідних документів фахівці організації проводять технічну інвентаризацію об’єкта нерухомості, виготовляють технічний паспорт. Замовник отримує на руки прошитий та завірений печаткою організації, що виконувала послугу, техпаспорт на будинок. До документа повинен бути прикладений сертифікат, що підтверджує кваліфікацію інженера. Якщо необхідно, то виготовляють і видають завірену копію паспорта.

В яких випадках виникає необхідність у відновленні паспорта БТІ?

Термін дії документа не встановлено законодавчо. Однак якщо об’єкт зазнав перебудов або реконструкції, то виникає необхідність у виготовленні нового паспорта.

Наша компанія готова провести всі необхідні заходи з проведення техінвентаризації об’єкта та виготовлення паспорта БТІ на нього. Ми надаємо послуги фізичним та юридичним особам. Наші інженери мають усі необхідні кваліфікаційні сертифікати для проведення робіт. При виникненні потреби в проведенні якісної інвентаризації та оформленні техпаспорта на комерційну нерухомість звертайтеся до нас!

  Напишіть нам

  ×

  Не втрачайте час, якщо у Вас виникли питання, хочете отримати додаткову інформацію, замовити комерційну пропозицію, проконсультуватися:

  1. Виберіть послугу
  2. Коротко опишіть проблему