Як узаконити балкон

Скрипник Сергій Володимирович
Скрипник Сергій Володимирович
Головний інженер, експерт
+38(067)1794260
Як узаконити балконУ сучасному житті часто можна бачити картину, коли мешканці квартир прилаштовують собі балкон у зв’язку з недоліком житлової площі, таке рішення приймається самостійно. Багато хто, роблячи такі дії, не розуміють, що це рішення приймати самостійно заборонено, прибудова повинна бути законною і необхідно узаконювати перепланування з внесенням змін в технічний паспорт будівлі, споруди або приміщення.

У зв’язку з непорозумінням з законодавчою базою особа, яка вчинила таке порушення, може бути адміністративно покарана з виплатою штрафних санкцій. Якщо випадки конфліктні або запущені, можливо буде прийнято рішення про знесення незаконної прибудови. А в разі, коли ваше самостійне рішення про перепланування чи прибудову балкону принесло каліцтво або загрожує життю і здоров’ю інших людей, можливо навіть понесення кримінального покарання.

Для узаконення балкона у Києві слід виділити велику кількість часу і звернутися в безліч інстанцій.

 • спочатку необхідно скористатися допомогою компетентних органів для розробки містобудівного розрахунку;
 • другий крок – звернення в архітектурну службу для того, щоб отримати умови та обмеження;
 • потім за допомогою кваліфікованих фахівців, що мають ліцензію на надання таких послуг,  розробити  проектну документацію та укласти договір технічного і авторського нагляду;
 • після отримання технічної документації та приведення її у належний вигляд, потрібно разом із заявою подати її для узаконення в архітектурну інспекцію населеного пункту, де буде здійснюватися будівництво;
 • декларація розглядається комісією протягом 10 днів. У разі правильного заповнення декларації, якщо всі зазначені в ній дані правдиві (це буде детально перевірено), вам видадуть дозвіл для будівництва;
 • після закінчення робіт вам буде необхідно ще один раз подати звернення до архітектурної інспекції та здати балкон в експлуатацію, після чого вам переоформлять ваш технічний паспорт з урахуванням змін і видадуть новий.

Мало хто знає, як пройти весь цей процес узаконення балкона, адже змінювати початковий технічний паспорт ви не маєте права. Оформити право власності на узаконений балкон ви можете лише після того, як архітектурна служба видасть вам відповідний дозвіл.

Перш ніж прийняти рішення про перепланування або прибудову балкона, слід знати моменти, коли цього робити не можна. По-перше, якщо ваш багатоквартирний будинок знаходиться на центральній вулиці міста, швидше за все вам не дозволять нічого прилаштовувати. По-друге, якщо будинок є пам’яткою архітектури або перепланування погіршить зовнішній фасад споруди. Не можна прибудовувати балкон якщо це призведе до руйнування елементів будівлі.

Документація необхідна для узаконення балкона

Щоб отримати дозвіл на внесення змін у конструкцію балкона потрібно зібрати наступні документи:

 • документи на право власності на квартиру;
 • техпаспорт квартири, де буде проводиться робота;
 • копія паспорта та іпн власника житла;
 • дозвіл Жеку на проведення реконструкції, перепланування або прибудови;
 • згоду всіх мешканців квартири на реконструкцію;
 • згода сусідів, які живуть поруч з вашою квартирою;
 • проектна документація;
 • узгодження з архітектурним відділом.

Для полегшення всієї процедури у вас є можливість звернення в спеціалізовану організацію, яка допоможе вам в оформленні необхідних документів для узаконення балкона.

 

  Напишіть нам

  ×

  Не втрачайте час, якщо у Вас виникли питання, хочете отримати додаткову інформацію, замовити комерційну пропозицію, проконсультуватися:

  1. Виберіть послугу
  2. Коротко опишіть проблему