Містобудівні умови і обмеження об’єкта

Скрипник Сергій Володимирович
Скрипник Сергій Володимирович
Головний інженер, експерт
+38(067)1794260
Проектування будівельних об’єктів і реконструкція приміщень, площа яких більше 300 кв. метрів – процес, що вимагає узгодження та отримання містобудівних умов і обмежень (МБУіО). Ці вимоги встановлені Законом України схвалені Верховною Радою ще в лютому 2011 року. Варто зазначити, що є ряд споруд, на які цей закон не поширюється. Зокрема, якщо будинки не мають площу понад 300 кв. метрів, для них потрібні будівельні паспорти.

Містобудівні умови і обмеження об’єкта

Важливі частини МБУіО

У містобудівних умовах містяться вимоги, що пред’являються до планування об’єктів, їх зовнішнім виглядом, кількістю поверхів і т.д. Тип забудови і архітектурний вигляд, та всі інші параметри теж враховуються в МБУіО. Звичайно складаються містобудівні умови з двох частин: текстової і графічної.

Перша частина являє собою загальну інформацію про замовника, об’єкт та виконавця, який береться за виконання будівельних робіт. Тут же вказується мета споруди, адреса, за якою вона буде перебувати, а також повні дані про земельну ділянку. Кошторисна вартість і ряд технічних вимог теж зазначаються у текстовій частині документів.

Що стосується графічного розділу, то він включає в себе виписки з кадастрового реєстру, а також топографічну зйомку території, на якій буде розташований майбутній будівельний об’єкт.

Умови для отримання МБУіО

Процедура складається з декількох етапів, кожний з яких має величезне значення. В першу чергу необхідно зібрати документи, в список яких входять:

 • виписка з кадастру, що засвідчує право власності на ділянку, що планується під будівництво об’єкта;
 • креслення з планом будівництва;
 • зйомка геодезичного характеру і ряд подібних документів.

До оформлення документів слід поставитися дуже уважно, так як при відсутності будь-якого з них в отриманні МБУіО буде відмовлено.

Оформлення документів і причини відмови у видачі МБУіО

Отримання узгодження в столиці завжди набагато складніше, ніж в будь-якому іншому місті. Це пояснюється жорсткими вимогами, які висуваються до загального вигляду Києва. Зазвичай термін підготовки документів становить 10 днів. Отримати його можна в департаменті містобудування та архітектури. Для цього знадобляться документи, які обов’язково потрібно правильно оформити.

Втім, незважаючи на всі зусилля, у видачі містобудівних умов можуть відмовити. Однією з головних причин є відсутність того чи іншого документа, а також неправильне їх оформлення. Про це краще подбати заздалегідь і звернутися до фахівців, які впораються з усім необхідним за короткий відрізок часу.

Ймовірність того, що відмовлять у МБУіО, висока, якщо виявиться, що є недостовірні відомості про об’єкт, який буде будуватися. Якщо тип забудови не буде відповідати місцевим вимогам архітектурного вигляду, то майже напевно у видачі отримання містобудівних умов і обмежень відмовлять.

Що тягне за собою будівництво без МБУіО

Іноді люди, яким відмовили в даному документі, вирішуються на будівництво будинку без його одержання. В цьому випадку висока ймовірність отримати штраф відповідно до статті 96-1 України.

Сума грошового покарання залежить від ступеня тяжкості порушення. Іноді вона може досягати 1000 неоподатковуваних податком мінімальних доходів. Крім того, побудовану будівлю може спіткати сумна доля: його можуть знести за рішенням суду.

Саме тому солідні компанії, які працюють з будівельними проектами, не будуть братися до їх створення без отримання містобудівних умов та обмежень. Тільки наявність даної документації звільняє забудовника від проблем із законом.

  Напишіть нам

  ×

  Не втрачайте час, якщо у Вас виникли питання, хочете отримати додаткову інформацію, замовити комерційну пропозицію, проконсультуватися:

  1. Виберіть послугу
  2. Коротко опишіть проблему