
З моменту опублікування наказ Мінрегіону отримає юридичну силу. У ньому затверджено список об’єктів, для яких не потрібно присвоювати поштову адресу. Необхідність у цьому наказі з’явилася для виконання постанови Уряду № 367, в якій доручено затвердити цей перелік.
Вказані в списку такі розділи будівельних об’єктів:
- ділянки землі;
- вулиці та автошляхи;
- залізнична колія;
- злітна смуга;
- естакади, мости, тунелі і метро;
- різні водні споруди;
- трубопроводи та лінії електромережі;
- комунікації та трубопроводи місцевого значення.
В розділ автомобільних доріг включаються автодороги загального користування, відомчі шляхи сполучення, автодороги на приватній території. До залізничних доріг належать магістральні, сортувальні, станційні, метрополітену, трамвайні, підвісні та дороги промпідприємств. Злітні смуги – для посадки і зльоту літаків, стоянки і маневрування літальних засобів.
Якщо говорити про мости і тунелі, то це автомобільні і залізничні споруди, пороми, пішохідні та комбіновані тунелі, мости, а також підземні і надземні пішохідні переходи.
Водні споруди – це акваторії портів, причалів, судноплавні та прохідні канали, підводні гідротехнічні споруди, акведуки, системи водопостачання сільгоспугідь, осушувальні споруди, зливові мережі.
До магістральних трубопроводів відносять також нафто-, газопроводи, водоводи, телекомунікаційні лінії, кабельні мережі і радіосистеми, Високовольтні мережі і середньої напруги електропередачі (кабельні і повітряні).
Місцевими називають трубопроводи, що транспортують газ, воду, теплоносії, пар і повітря. Також сюди відносять свердловини, бювети, фонтани, колодязі, водопровідні та каналізаційні мережі, стічні системи та мережі тролейбусної та трамвайної тяги.
Поштову адресу необхідно оформляти для всіх об’єктів нерухомого майна за винятком переліку, який зазначений вище. Для цього необхідно подати пакет документів в управління містобудування та архітектури за місцем знаходження ділянки землі, на якій зведено об’єкт:
- заява про реєстрацію поштової адреси у встановленій формі;
- документ, що підтверджує права на володіння ділянкою землі (нотаріально завірена копія);
- для фізосіб – копія довідки присвоєння ІПН та паспорта; для юридичних – копія завірених печаткою підприємства установчих документів;
- копія техпаспорта на нерухомість, видається в БТІ;
- нотаріально завірена копія свідоцтва введення в експлуатацію будівлі або права власності на неї.
Після розгляду заяви об’єкту присвоюється поштова адреса, яку він матиме протягом усього терміну експлуатації.