Відчуження

Відчуженням називається процедура, при якій власність одного власника переходить до іншого.  Предметом відчуження є не тільки майно, а й права.

З юридичної точки зору відчуження – це угода, при якій право власності переходить до іншої особи.  Це відбувається за відшкодування або безоплатно.  В якості сторін угоди можуть виступати фізичні особи або юридичні особи, державні органи.  Права можуть передаватися за допомогою таких дій:

  • купівля-продаж, коли власник нерухомості передає її іншому за певну плату; • дарування, в цьому випадку власник передає майно без винагороди;
  • обмін: в цьому випадку власники змінюються рівноцінним майном або один з них виробляє доплату грошовими коштами за домовленістю сторін;
  • примусова передача – це безоплатне відчуження власності на користь іншої особи.

Наприклад, конфіскація.  Перехід прав на власність можливий тільки після внесення відповідних даних до Державного Реєстру майнових прав. До цього моменту майно залишається за власником.  Всі угоди, описані вище, повинні обов’язково оформлятися нотаріально і реєструватися в Держреєстрі.

×

Не втрачайте час, якщо у Вас виникли питання, хочете отримати додаткову інформацію, замовити комерційну пропозицію, проконсультуватися:

  1. Виберіть послугу
  2. Коротко опишіть проблему