
Придбання квартири відбувається при укладенні договору купівлі-продажу. Він обов’язково складається в письмовій формі і посвідчується нотаріально. Нотаріус проводить реєстрацію нерухомості в Держреєстрі, після чого право власності переходить до іншої людини.
Найчастіше для початку укладається попередній договір, а продавцю передається певна сума грошей, яку називають завдаток. Передачу грошей краще всього фіксувати письмово. Це прописується в попередній угоді.
Обов’язково перевірте юридичні і технічні характеристики нерухомості
Важливо, перш ніж виробляти перераховані дії, перевірити квартиру на технічні і юридичні недоліки. В першу чергу перевіряється, чи дійсно продавець є власником нерухомості. Для цього необхідно подивитися паспорт, правовстановлюючі документи і техпаспорт на квартиру. Потім слід перевірити наявність запису в Держреєстр, зробити це можна самостійно на сайті Мін’юсту України, ціна питання – 23 грн. Зверніть увагу на те, що якщо квартира придбана до 2010 року, то такого запису у реєстрі може не бути.
Потім варто переглянути історію придбання цієї квартири продавцем від попередніх власників. Ця інформація також зберігається в Держреєстрі, і перевірити її можна у нотаріуса. Якщо ви бачите, що квартиру часто продавали, особливо останнім часом, варто насторожитися.
Уважно поставтеся до таких операцій:
- від продавця діє представник за довіреністю;
- пред’являються дублікати документів;
- вартість нерухомості менше аналогічної на ринку.
Не забудьте перевірити наявність заборони на відчуження нерухомості (арешт, іпотека тощо).
Також необхідно подивитися довідку про відсутність заборгованості по комуналці. Бажано поцікавитися об’єктом нерухомості у сусідів, в ОСББ або ЖЕКу. Можливо, у них буде інформація про те, що квартира фігурує у кримінальному провадженні або судових позовах.
Важливо перевірити зняття з реєстрації всіх осіб, які були прописані в квартирі, до укладення договору. Цю інформацію може перевірити нотаріус.
У випадку, якщо продавець перебуває в шлюбі, необхідно згоду на угоду від чоловіка чи дружини. Його обов’язково засвідчує нотаріус.
Обов’язково прочитайте проект договору, який запропонований нотаріусом. Зверніть увагу на всі аспекти і внесіть необхідні вам нюанси, погодивши їх з продавцем. Якщо договір купівлі-продажу з якої-небудь причини буде визнаний недійсним, то відбувається повернення продавцю квартири, а покупцеві повертаються внесені за неї гроші за договором. Не варто занижувати реальну ціну нерухомості при укладанні договору або оформляти угоду як дарування. Це може призвести до того, що згодом ви не зможете отримати витрачену на купівлю житла суму.
Професійна юридична і технічна консультація допоможе уникнути неприємностей
Звертайтеся в нашу компанію, яка допоможе провести операцію у відповідності з законодавством. Фахівці допоможуть зробити інвентаризацію об’єкта, при необхідності виготовлять техпаспорт. Крім того, вони дадуть юридичну консультацію і перевірять квартиру на наявність недоліків, обтяжень та інших проблем.