Свідоцтво про право власності

Документ, який підтверджує реєстрацію права на володіння об’єктом в Єдиному державному реєстрі прав, є свідоцтвом про право власності. Оформляється воно при будь-якій операції з нерухомістю. Якщо договір не має свідоцтва, то він не має законної сили, але і саме по собі свідоцтво не є правовстановлюючим документом.

Свідоцтво про право власності

Що являє собою право власності?

Це можливість фізичної або юридичної особи розпоряджатися майном, яким воно володіє на свій розсуд. Однією з умов є відсутність протиріч з чинним законодавством.

Право виникає при його реєстрації в ЕДРП. Один договір купівлі-продажу не підтверджує його, необхідно отримати свідоцтво про право власності. Факт реєстрації – це підтвердження здійснення операції з майном з занесенням інформації в Державний реєстр.

Відповідно до законодавства України, ця процедура проводиться держреєстратором або нотаріусом. На сьогоднішній день вона виконується у такому порядку:

  • прийом та перевірка відповідних документів (договір купівлі-продажу, дарування, вступу в спадщину і так далі, а також технічний паспорт БТІ на об’єкт нерухомості);
  • відсутність або встановлення причин для відмови в реєстрації;
  • прийняття рішення про відмову в проведенні реєстрації прав власності;
  • занесення даних до реєстру;
  • видача виписки та свідоцтва про право власності.

Такі заходи щодо реєстрації права власності проводяться не пізніше 5-денного строку з моменту подання заяви.

Список документів, які подаються реєстратору, залежить від типу власності і способу її отримання майбутнім власником. Перелік необхідних документів можна отримати у держреєстратора. Фахівці нашої компанії готові надати допомогу в проведенні реєстрації об’єкта нерухомості, виготовленні техпаспорта БТІ. Пройшовши всі процедури, ви станете повноправним господарем своєї нерухомості і отримаєте свідоцтво про право власності на об’єкт.

×

Не втрачайте час, якщо у Вас виникли питання, хочете отримати додаткову інформацію, замовити комерційну пропозицію, проконсультуватися:

  1. Виберіть послугу
  2. Коротко опишіть проблему