Житловий будинок

Житловий будинок – це будівля капітального типу. Його технічні характеристики неодмінно відповідають законодавству, а сам він розрахований на проживання людей.

Житловий будинок

Під поняттям «житло» маються на увазі різні приміщення, які призначені для проживання в них людей. Вони мають ставлення до житлового фонду.

За характеристиками будинки поділяються на:

  • одноповерхові будівлі, а також споруди в 2-3 поверхи, мансардні будівлі та інше;
  • малоповерхові (до п’яти поверхів);
  • багатоповерхові (більше п’яти поверхів).

Житловий фонд, у свою чергу, може підрозділятися на:

  • приватні будови;
  • державні будівлі;
  • комунальні будови;
  • споруди, що перебувають у спільній власності.

Садиба не відноситься до житлового фонду, оскільки є приватним будинком з зеленими насадженнями, господарськими спорудами та іншим.

У Цивільному Кодексі України зазначено, що житлом фізичної особи є будинок, квартира або інша будівля, призначена для проживання. Тут можуть постійно перебувати люди, причому побудована споруда повинна бути у відповідності з нормами та вимогами. Житловий будинок – це індивідуальне будівля, що має кімнати і приміщення, які задовольняють потреби проживаючих. Житло має свій номер і завжди зареєстровано.

Право власності на житловий будинок та право власності на квартиру – поняття різні, оскільки в останньому випадку власнику належить не тільки квартира, але й сходи, дах і все, що обслуговує дане приміщення. Власник є співвласником разом з державою. Для того щоб чітко розуміти право власності, потрібно в першу чергу визначитися з тим, що таке «житло».

×

Не втрачайте час, якщо у Вас виникли питання, хочете отримати додаткову інформацію, замовити комерційну пропозицію, проконсультуватися:

  1. Виберіть послугу
  2. Коротко опишіть проблему