

Відповідно до нових нормативних вимог всі будови повинні бути доступними для всіх громадян, у тому числі для інвалідів. У ліцензійних умовах деяких видів діяльності прописана обов’язкова доступність для маломобільних груп. Це означає, що потрібно разом з пакетом документів для ліцензії подати звіт про доступність для інвалідів.
Зустрічаються випадки, що вхідна група з пристроєм пандуса неможлива, значить, потрібна альтернатива, наприклад, установка мікроліфта для інвалідів. Цей варіант поки рідкість для нашої держави, але іноді є єдиним виходом, щоб отримати звіт про наявність приміщення для інвалідів. Перед тим як вибрати його, варто зрозуміти недоліки і переваги різних моделей із запропонованих на ринку.
Переваги установки мікроліфта для інвалідів
Серед переваг підйомників для інвалідів можна виділити наступні:
- безпека пристрою для людей;
- можливість установки не тільки в будівлі, а й на вулиці;
- повна адаптація під технічні особливості споруди;
- компактні розміри і привабливість;
- просте управління мікроліфтом.
До особливостей можна віднести велике нанесення написів, великі кнопки і підсвічування панелі управління. Якщо немає можливості установки пандуса, потрібно встановити мікроліфт. Його двері можуть закриватися як механічним способом за допомогою людини, так і автоматично. Встановлювати пристрій просто і недорого. Всі вироби мають відповідні сертифікати якості.
Отримання довідки з асоціації інвалідів про доступ до приміщення для маломобільних груп населення: коли це потрібно
Пакет документів потрібно зібрати і подати у відповідну інстанцію, щоб отримати довідку з асоціації інвалідів для звіту про доступність. Першим етапом стане проведення обстеження будови, після чого виготовляється звіт про наявність приміщення для інвалідів. Зробити це можна, звернувшись в спеціалізовану компанію.
Насамперед обумовлюються всі нюанси і укладається договір співпраці. Фахівець погоджує час з власником і приїжджає на об’єкт. Наші співробітники мають сертифікат експерта з обстеження будівель і споруд для доступності приміщень. Після візуального огляду фахівець проходить по всьому маршруту пересування, не пропускаючи жодної зони. В процесі огляду фіксуються всі моменти для відображення в звіті. Проводиться порівняння фактичних і нормативних показників безбар’єрності. Увага приділяється таким аспектам:
- ширина отвору дверей повинна бути достатньою для проїзду коляски;
- коридор повинен дозволяти пересуватися по ньому маломобільним групам;
- на висоті 0,7 м не повинно бути перешкод;
- меблі та декор не повинні заважати рухатися по будівлі;
- в туалет повинен бути доступ на колясці;
- наявність пандуса, а якщо немає можливості установки пандуса, потрібно встановити мікроліфт.
Чому краще співпрацювати з професійною компанією
Наші співробітники допоможуть оформити звіт і зроблять підготовку документа про доступ в будівлю інвалідів. Якщо у вас відсутність можливості для установки пандуса, то альтернативним варіантом стане отримання дозволу на установку мікроліфта замість пандуса. Всі необхідні документи будуть виготовлені в строк і відповідно до нормативних вимог.