

Мінрегіон прийняв новий ДБН з 1 квітня про доступність приміщень, де вказані вимоги, які підлягають до виконання обов’язково, а не просто рекомендовані. Це означає, що, вводячи будівництво в експлуатацію, необхідно буде дотримати доступність її всім групам населення.
Визначення поняття інклюзивності будівель
Ряд нових визначень отримав новий ДБН з 1 квітня про доступність приміщень. Неважливо, житловий будинок або громадського призначення, він повинен володіти доступом для всіх людей і маломобільним групам також. Кожен може зайти всередину і скористатися послугами і самим приміщенням.
Якщо розглядати ситуацію на прикладі, виглядає це так. Нова будівля лікарні або аптеки повинна дозволяти інваліду увійти і переміщатися всередині самостійно. Це забезпечує вхідна група з пристроєм пандуса. Норматив, який пропонує новий ДБН з 1 квітня про доступність приміщень, визначає відсутність сходинок або вони повинні бути обладнані пандусом або підйомником (мікроліфтом).
Чого очікувати забудовнику від нових вимог
Компанії-забудовники отримали додаткові труднощі з появою нових нормативних вимог. Це особливо актуально для будівель, які зводяться в даний момент, адже проект вже розроблено, а нові вимоги в ньому не враховані. І часто буває, що вхідна група з пристроєм пандуса не завжди може бути реалізована. Це зробити проблематично через відсутність місця для неї. В такому випадку одним з варіантів рішення може виступити підйомник. На ринку запропоновано кілька видів конструкцій:
- похила;
- вертикальний;
- поворотний.
Дія норм застосовується не тільки на нові споруди, які зводяться, а й на ті, що піддавалися реконструкції. Це з 1 квітня запроваджується новим ДБН щодо доступності будівель для маломобільних груп населення. Це означає, що при проведенні реставрації старих будівель доведеться привести споруду у відповідність з нормами інклюзивності. Якщо є ганок, обов’язково доведеться обладнати пандус або підйомник. Робиться це з дотриманням нормативів технічного регламенту. Перший поверх, де розташовані квартири, теж необхідно облаштовувати пандусом або мікроліфтом.
З 1 квітня вводиться новий ДБН по доступності будівель для маломобільних груп населення, де вказані нормативи доступності споруди. Важливо дотримуватися розмірів -це забезпечить безперешкодне пересування на візку. Всі квартири повинні бути схожими, щоб мешканець-інвалід з верхнього поверху зміг помінятися житлом з мешканцями, які проживають на першому поверсі. У Міністерстві норми все ще розробляються і приводяться у відповідність зі світовими, враховуючи практику і досвід інших країн.
Краще рішення – звернення до професіоналів
При введенні споруди в експлуатацію потрібно отримати довідку з асоціації інвалідів для звіту про доступність приміщення. Для економії часу і коштів найкраще роботу доручити професійній компанії. Наші співробітники оформлять всі документи і за короткий проміжок часу здійснять отримання довідки асоціації інвалідів по доступу в приміщення маломобільних груп населення.
Співробітники компанії використовують свій досвід, володіють достатніми знаннями в цій сфері і мають високу кваліфікацію. У кожного з них є сертифікат експерта з обстеження будівель і споруд для доступності приміщень.
Ціна на послуги розраховується індивідуально в залежності від обсягів, складності та термінів для виконання робіт. При цьому враховуються технічні характеристики об’єкта і побажання клієнта. Ми гарантуємо швидкі терміни проведення заходів і достатню компетенцію працюючих у нас експертів.