
Не завжди можна займатися будівельними роботами на своїй ділянці без отримання відповідних дозволів контролюючих органів. Як узаконити прибудову до будинку, залежить від конкретної ситуації і виду як прибудовується споруди до основної будови.
Як легалізувати некапітальну будову
До такого виду прибудов належать: веранди, тераси, балкони та інші споруди допоміжного характеру. В цьому випадку узаконити прибудову до будинку просто. Для цього буде потрібно змінити техпаспорт. Зробити це можна в комунальному або приватному БТІ. Якщо майно є власністю кількох осіб, то всі вони повинні дати згоду на зведення прибудови.
Легалізація капітальної прибудови до будинку
Якщо будова буде використовуватися постійно для проживання, то воно вважається капітальним. Легалізація прибудови до будинку в цьому випадку відбувається складніше і з великими часовими витратами. Здійснюється вона або до будівництва, або після завершення робіт.
Перший варіант має на увазі наявність дозвільних документів. У другому – це самобуд до того, як пройде легалізація прибудови до будинку. Якщо прийнято рішення дотримуватися офіційної процедури, то потрібно виконати збір документів. Серед них повинні бути:
- правовстановлюючі на будинок і земельну ділянку;
- письмова згода власників на реконструкцію;
- узгодження з усіма службами, які надають послуги електропостачання, газифікації, водопостачання та каналізації;
- проект майбутнього будівництва і план наявної будівлі.
Для оформлення прибудови до приватного будинку подається заява і перераховані вище документи в контролюючі органи. Якщо все відповідає нормам законодавства, то видається дозвіл.
Оформити самовільну прибудову можна, використовуючи наступну послідовність дій. Залежить перелік документації від року самобуду:
- Якщо самобуд зведений до 05.08.1992 р, то введення в експлуатацію не потрібно, а реєстрація відбувається на підставі техпаспорта.
- При будівництві в період з 05.08.1992 р. по 12.03.2011 р. слід отримати звіт стану будови і декларацію готовності, технічний паспорт. На підставі цих документів відбувається введення в експлуатацію. Це вважається спрощеною процедурою.
- Для будівель, створених після 12.03.2011 р., передбачено загальний варіант введення в експлуатацію. Потрібно буде надати проект, декларації про початок будівництва та готовність об’єкта. Можливо, також надати будівельний паспорт. Важливим аспектом є оплата штрафної санкції 10200 грн.
Легалізація прибудови будинку зажадає таких послідовних дій:
- подається заява на будівельний паспорт або містобудівні умови;
- замовляється проект самобуду;
- подається повідомлення про початок робіт;
- виготовляється технічний паспорт об’єкта;
- подається декларація про готовність і реєструється введення в експлуатацію;
- реєструється право власності в Держреєстрі.
Однак бувають причини, за якими прибудова будинку не може бути узаконена, тобто контролюючий орган дає відмову. Це може бути невідповідність з пожежними, санітарними або архітектурними нормами, неповна документація, відсутність правовстановлюючих документів на ділянку землі або будова, несертифіковані або небезпечні будівельні матеріали.
Узаконення прибудови будинку вимагає додаткової документації, на збір якої йде велика кількість часу. Краще довірити це професійним юристам. Це заощадить вам час і дозволить зібрати повний пакет необхідних документів, які будуть правильно оформлені. В цьому випадку благополучний результат більш імовірний.
Щоб з’ясувати, скільки коштує оформити прибудову до будинку, зателефонуйте або залиште заявку на сайті. Розраховується ціна послуги індивідуально в кожному конкретному випадку. Фахівець компанії зв’яжеться з вами і призначить зустріч у зручний час в офісі компанії або на об’єкті і подивиться наявну документацію, а також оцінить фронт роботи. Все буде зроблено швидко і відповідно до законодавства України.