
Щоб збільшити свою житлову площу і поліпшити експлуатаційні показники квартири, власники вирішують провести реконструкцію приміщення і зробити прибудову. Такі зміни підпадають під поняття реконструкція об’єкта нерухомості.
Щоб узаконити прибудову до квартири, потрібно подати Декларацію про початок робіт в ДАБК. Для цього буде потрібно виготовлений проект робіт і відповідальні особи. Після виконання робіт подається Декларація про готовність. Після проведення процедури введення в експлуатацію вносяться зміни до Держреєстру.
Будівництво та узаконення прибудови
Коли зводиться прибудова, то змінюються геометричні параметри багатоквартирного будинку. У цьому випадку, щоб узаконити прибудову до квартири, вихідними даними для проекту реконструкції повинні бути містобудівні умови і обмеження. Це прописано в законі, який регулює містобудівну діяльність.
Щоб створити проект майбутньої реконструкції квартири, потрібно звернутися в організацію, яка розробляє проекти, і замовити його. Також буде потрібно технічний, авторський нагляд будівельних робіт спеціальною будівельною організацією.
Після того, як Декларація зареєстрована в ДАБК, власник може починати реконструкцію. Після закінчення будівельних робіт виготовляється новий техпаспорт і реєструється Декларація про готовність, на підставі якої робиться введення в експлуатацію об’єкта. Якщо загальна площа квартири збільшиться, то потрібно платити внесок у розвиток інфраструктури міста. Завершальним етапом процесу, за яким відбувається легалізація прибудови до житла, є реєстрація змін в Держреєстрі.
Як оформити дозвіл на будівництво балкона на першому поверсі
Якщо виникло таке питання, то потрібно розуміти, що процедура непроста і зробити це за літерою Закону нелегко. Перший етап, за яким відбувається легалізація прибудови до житла – це отримання дозвільного документа, він називається містобудівні умови і обмеження забудови. Видає його уповноважений орган архітектури та містобудування.
Але ось чіткої відповіді на питання, як узаконити прибудову до квартири, немає, і в деяких випадках ви не отримаєте дозвільну документацію. Якщо власник не має містобудівних умов і обмежень, то права на зведення прибудови у нього немає, а таке будівництво відноситься до незаконного. Важливо знати, що прибудови, зведені на перших поверхах, можуть бути тільки консольного типу. Залишається тільки один варіант – це побудувати і потім оформити незаконну прибудову до квартири.
Однак у власника виникає адміністративна відповідальність, і захищати свої права доведеться в суді. Але важливо, щоб при будівництві об’єкта не були порушені будівельні нормативи і правила.
Прибудова балкона на другому поверсі спричинить за собою штрафну санкцію, яка залежить від того, яке порушення було здійснено. Крім того, може бути винесено рішення привести об’єкт в колишній вигляд. У разі виникнення тяжких наслідків може бути порушено кримінальну справу.
Не варто забувати, що різного роду прибудови вносять у фасад будівлі естетичні зміни. Це не завжди виглядає привабливо, крім того, може пошкодити цілісність фасаду і зменшити теплоізоляцію.
Професійна юридична компанія – помічник в питаннях узаконення об’єктів
Якщо ви не знаєте, як узаконити мансарду в багатоквартирному будинку, прибудований балкон або кімнату, то співробітники нашої компанії допоможуть вам у цьому. Щоб отримати детальну консультацію, запишіться на прийом до фахівця і візьміть з собою всі наявні документи на нерухомість. Після того як ситуація буде розглянута, можна буде скласти план заходів і відповісти на питання, як узаконити прибудову в багатоквартирному будинку в конкретному вашому випадку.
Перевагою співпраці з нами є швидке вирішення питань, правильне з юридичної та технічної сторони. Вартість робіт залежить від обсягу і термінів, за які необхідно виконати узаконення. Великий досвід роботи співробітників дозволить виконати все швидко і точно в строк.