
Найчастіше необхідність перевірки законності зведення будівлі з великою кількістю квартир виникає у потенційних інвесторів, а також місцевих жителів, які висловлюють свою негативну думку щодо появи чергового високого будинку в звичних для них місцях відпочинку і на іншій території. Як показує практика, навіть ті забудовники, які добре зарекомендували себе мають споруди, які не були оформлені згідно з чинним законодавством.
Перевірка надійності фірми-забудовника
Для того, щоб перевірити законність новобудови, в першу чергу слід навести довідки про те, хто є забудовником. Ця інформація повинна бути розміщена на відповідному плакаті, які встановлюють на будівельному майданчику, де є і інші інформаційні відомості, далі ви можете перевірити організацію на предмет проблемних будівництв. Часто таку інформацію легко можна відшукати на просторах інтернету. Якщо проблемних ділянок виявиться навіть невелика кількість, краще насторожитися і продовжувати перевірку з ще більшою ретельністю.
Ті забудовники, яким приховувати нічого, завжди стежать за репутацією, і якщо все ж проблемні будівництва мають місце бути, фірма поступово вирішує свої проблеми. І вам слід з’ясувати, чи це стосується вашого випадку.
Уважно ознайомтеся з будинками, які забудовник вже здав в експлуатацію, також можете звернутися до форумів нерухомості. В першу чергу слід звертати увагу на наступні моменти:
- чи є випадки затримки по здачі житла в експлуатацію, поведінка забудовника у даній ситуації;
- присвоєння будівництву поштової адреси, є можливість прописки і реєстрації;
- чи були проблеми в питаннях отримання ключів або при оформленні документації;
- згідно з якою схемою працює забудовник, чи підключений будинок до інженерних мереж, комунікацій;
- чи є особа, яка займається комунальними питаннями;
- реальність виконання обіцянок, які забудовник давав при початку будівництва.
Необхідна документація
При зверненні до маркетингового відділу житлового господарства існує ряд документів, які вам зобов’язані надати, а тим більше якщо ви є потенційним покупцем, при цьому не повинно виникнути жодних проблем:
- документація, що встановлює право на ділянку землі під забудову;
- вихідні дані для проектної документації;
- ліцензія, що дає право створювати об’єкти архітектури генерального підрядника;
- дозвіл на проведення будівельних робіт;
- декларація початку виконання робіт з будівництва, затверджена ДАБК;
- договори про підключення будови до інженерних мереж.
Варто зазначити, якщо ви не маєте юридичної освіти, то не зможете об’єктивно оцінити правильність складання наданих вам документів, тому на подібну зустріч радимо вам взяти кваліфікованого юриста.
Зверніть увагу на те, яка компанія надає послуги БТІ. Це важливо, оскільки її співробітники будуть проводити інвентаризацію об’єктів і виготовляти техпаспорт на будинок і на всі квартири.
Дрібниці, на які також варто звернути свою увагу
Також ви маєте можливість побачити якість і саму роботу фірми-забудовника зі своїми клієнтами (нехай навіть і потенційними). Вона мусить мати юридичну адресу, розташовану в офісі, де її можна буде знайти в будь-який момент. Позитивним моментом є наявність сайту, де відображається вся контактна інформація з постійним оновленням, яка актуальна тут і зараз. Безперечно, це дрібниці, але вони також здатні відкласти відбиток і скласти думку про якость роботи забудовника.