
Законодавство покладає на власників будівель відповідальність за їх технічний стан та дотримання правил експлуатації. Власники зобов’язані проводити поточні та планові обстеження будівель на предмет їх відповідності будівельним нормам і правилам безпеки протягом усього терміну їх використання.
Такого роду обстеження проводять для того, щоб переконатися у відповідності об’єктів вимогам, які передбачені регламентом. На підставі висновків комісії приймаються комплексні заходи щодо забезпечення безпечного та надійного використання надалі.
В обов’язковому порядку заходи проводяться на будівлях, які належать до об’єктів зі значними або помірними наслідками. Крім того, обов’язково піддаються обстеженню багатоквартирні будинки. Отримані результати заносяться в паспорт будівельного об’єкта. Форма затверджена наказом Мінрегіонрозвитку, будівництва та ЖКГ.
Які дані вносяться в документ
У паспорт об’єкта обов’язково повинні бути внесені такі відомості:
- Інформація про власника будівлі.
- Дані про організації, що проводить обстеження.
- Загальна інформація про досліджувану будівлю або споруду.
- Всі технічні параметри будови. До них відносяться опис території, показники об’єкта, опис будівельних конструкцій та інженерних мереж.
- Підсумки та дані щодо проведеного обстеження. Загальна інформація про проведених дослідженнях. Дефекти, які були виявлені в будівельних конструкціях або інженерних комунікаціях.
- Опис техстану будови при обстеженні. При цьому проводиться аналіз несучих конструкцій, їх стійкість і опірність, відповідність нормам пожежної безпеки і вимог щодо захисту здоров’я та життя людини, шумобезопасності, економії електроенергії. Наскільки забезпечена доступність для осіб з обмеженими можливостями. Оцінюється техстан і робляться загальні висновки по об’єкту.
- Висновки і рекомендації щодо подальшого використання будівлі.
До документа повинні додаватися фото споруди, плани і креслення дефектів. Оформляється паспорт у 3 екземплярах: один – для виконавця робіт, другий – для власника, третій – для органу місцевого управління.
У разі непроведення заходів з виготовлення паспорта законом на власника покладається відповідальність.
Переваги співпраці з професіоналами
Якщо перед вами постало питання про виготовлення паспорта об’єкта будівництва, то варто звернутися в професійну компанію. Наша організація надає послуги БТІ і виготовляє всю необхідну технічну документацію. Сертифіковані техніки проведуть обстеження та інвентаризацію будови і виготовлять необхідні документи у найкоротші терміни. Вартість послуг залежить від обсягу та складності робіт і розраховується індивідуально.
Ви можете не сумніватися в якості виготовлення документів: все буде виконано у відповідності з законодавчими актами та будівельними нормами і правилами. Ми також готові надати допомогу при оформленні технічного паспорта на будинок, введення об’єкта в експлуатацію або узаконення самовільного будівництва.