
Тимчасовою будовою вважається одноповерхова споруда, виготовлена з полегшених конструкційних матеріалів. Зводиться вона з урахуванням вимог будівельного і технічного регламенту тимчасово без фундаменту.
На підставі Порядку, який затверджений наказом Мінрегіонального розвитку будівництва та ЖКГ, здійснюється розміщення малих архітектурних форм на території населеного пункту.
До стаціонарних будівель, які зведені тимчасово, належать будівлі, до 30 кв. м. Люди в таких приміщеннях перебувають постійно.
Пересувна споруда тимчасова – це приміщення, де розміщене торговельне обладнання для здійснення підприємницької діяльності.
Як правильно оформити розміщення тимчасового об’єкта
Для початку необхідно звернутися в органи місцевого самоврядування з заявою про надання можливості розташування такого об’єкта в межах населеного пункту. До заяви потрібно прикласти ряд документів:
- топографічне креслення у масштабі М1:500, на якому наноситься бажане місце розташування малої архітектурної форми з прив’язкою до місцевості;
- контактні дані замовника, його адреса, ПІБ та телефон.
Після того як заяву подано протягом 10 днів орган, який займається містобудуванням та архітектурою населеного пункту, перевіряє відповідність розташування тимчасової будови зі схемою розміщення таких об’єктів, нормам будівництва і правилам. Потім він письмово повідомляє заявника про відповідність намірів щодо розміщення тимчасового об’єкта або дає мотивовану відмову.
Паспорт прив’язки тимчасової споруди
Щоб розмістити будову, необхідно отримати паспорт прив’язки тимчасових споруд. Він являє собою комплект документації, де відображено місце установки на карті і схема благоустрою території навколо тимчасової споруди.
Щоб отримати цей паспорт, необхідно звернутися у той же орган, який видавав дозвіл на розміщення об’єкта, з додатковою заявою. До неї мають бути додані такі документи:
- схематична карта розташування малої архітектурної форми;
- кольорові ескізи фасадів об’єкта, які робить фахівець, що володіє сертифікатом;
- схема з благоустрою території, прилеглої до майбутньої будови;
- техумови на підключення до комунікаційних мереж при необхідності, які заявник одержує в балансоутримувача таких мереж.
Виготовляється паспорт протягом 10 робочих днів з дня подання заяви до органу архітектури і містобудування виконкому. Від замовника не повинні вимагати додаткову документацію або погодження, які не прописані в законодавчому акті. Паспорт прив’язки виготовляється безкоштовно. Його необхідно зареєструвати в електронному журналі з подальшим внесенням в кадастр. Терміни дії визначаються індивідуально у відповідності з періодом реалізації положень місцевого органу влади. Неприпустимо відхилення від даних, прописаних у паспорті.
Після того, як розміщення об’єкта зроблено, подається заява про виконання вимог паспорта. Анулювання паспорта можливо в декількох випадках:
- при недотриманні вимог документа;
- якщо тимчасова будова на була встановлена протягом 6 місяців;
- подані неправильні відомості при його виготовленні.
Наша компанія готова допомогти вам у питаннях оформлення об’єктів для здійснення підприємницької діяльності. Ми надаємо послуги БТІ фізичним та юридичним особам. Наші професійні техніки проведуть для вас інвентаризацію, складуть схеми і креслення, а також виготовлять необхідні ескізи.