
Багато говориться про те, як захистити інвестора, а ви замислювалися, чому забудовник змушений обходити закон?
По-перше, проблема – знайти підходящу ділянку
Для будівництва багатоквартирного будинку виділяється ділянка землі, але їх небагато і, як правило, дістаються вони компаніям-монополістам ринку. Решта змушені шукати вільну землю, і найчастіше це ділянки, які мають проблеми або виділені під будівництво індивідуального будинку. Це одна з причин, за якими відбуваються проблеми з введенням в експлуатацію споруди. Цього року внесли зміни в законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності». Документ по-новому трактує класифікацію об’єктів.Тепер мова йде не про категорії складності, а про класи наслідків. У минулому часто занижували категорію складності, тепер це стане неможливо, оскільки при обранні класу наслідків СС2 або СС3 необхідно буде проводити експертизу проекту. У такому випадку вже не можна будувати багатоквартирний будинок на землі, виділеній під індивідуальне будівництво, що знизить ризик невведення об’єкта в експлуатацію через нецільове використання ділянки.
По-друге, складність з відведенням землі під будівництво
Процес відведення ділянки під забудову займає багато часу та коштів, і спрогнозувати, як закінчиться справа, неможливо. В цьому році змінено порядок для отримання права власності на землю та орган, який це право дає, але на практиці терміни отримання дозволу не зменшилися. Для забудовника не проблема – розробити проект на отримання землі у власність або оренду, все впирається в узгодження. Департамент архітектури може кілька разів повертати проект і все ж відмовити. Виходить, що забудовник повинен витратитися на отримання дозволу і розробку проекту, оплатити підряднику і отримати відмову через рік. Це абсолютно невигідно для забудовника. Краще на початковому етапі витратити час та з’ясувати в держорганах, чи виділять землю, ніж нести витрати і отримати відмову в кінцевому підсумку. Такий стан речей змушує забудовників йти з будівельного ринку столиці і займатися будівництвом клубних будинків в передмісті. Тут найлегше отримати землю, оскільки місцева влада лояльніше ставляться до забудовників. Особливо якщо з’являється перспектива розвитку їхнього населеного пункту, то розгляд відбувається швидко.
Обов’язковість проведення експертизи проектної документації
Ще одним важливим моментом стає обов’язкова експертиза. Вона розробляється відповідно до Наказу Мінрегіонбуду та залежить від об’єкта і класу наслідків. Це зобов’язує забудовників розробляти проектну документацію в повному обсязі. Тепер її подають разом з експертним висновком в ДАБІ для дозволу на проведення будівництва. Зі сказаного вище випливає, що будувати за законом можна. Головне – не поспішати при підборі землі, вирішити питання з місцевою владою і контролюючим органом по архітектурі і земресурсів, після чого створити систему залучення інвесторів і підрядників. Після закінчення будівництва потрібно правильно оформити всю документацію, техпаспорт на будинок в цілому і на кожну квартиру окремо. Для проведення всіх необхідних заходів та послуг БТІ звертатися варто до кваліфікованих інженерів та юристів.
Переваги співпраці з професіоналами
При зверненні в компанію, яка спеціалізується на послугах БТІ, допомагає проводити технічну інвентаризацію і виготовляти техпаспорта, ви отримуєте такі переваги:
• всі документи будуть оформлені правильно і швидко;
• заходи, пов’язані з інвентаризацією і виготовленням технічного паспорта, проводяться фахівцями в обумовлені терміни;
• роботи виконуються на договірній основі;
• вартість послуг оптимальна. Є можливість вносити плату частинами за кожен виконаний етап робіт;
• документи оформляються легально з дотриманням норм законодавства.
Завдяки дотриманню законодавчих актів і нормативів забудовник убереже себе в майбутньому від проблем з нерухомістю. Це означає, що інвестори вчасно отримають своє житло і не виникне питань щодо введення в експлуатацію.