
У 2018 році забудовників України чекають нові правила і регламенти від Міністерства регіонального розвитку країни, згідно з якими готується прийняття пакету осучаснених норм з будівництва державного значення.
У зв’язку з цими нововведеннями у фірм, які надають послуги БТІ, з’явиться більше роботи. Потрібно проводити більше інвентаризацій об’єктів і виготовлення технічного паспорта на них.
Що являє собою проект
Частково нові норми значно полегшать життя девелоперам, а також дадуть можливість виведення незаконних споруд з тіні: тільки по місту Києву таких будівель є близько 67 об’єктів.
Так, за словами заступника міністра регіонального розвитку, а також будівництва та житлового комунального господарства Л. Парцхаладзе, вже проведено велику кількість круглих столів та обговорено проект нових державних будівельних норм з представниками громадськості, у даний момент інститут займається доопрацюванням цих правил.
Одне з введених в законопроект нововведень в затверджувані містобудівні норми – це збільшення дозволеної щільності населення. Правила, що діють на сьогоднішній день, встановлюють заселення мікрорайонів до щільності від 180 до 450 чоловік на один гектар. Проект розроблених змін в верхню межу зміни не вносить, проте значно знижує нижню межу – до 150 осіб.
Найголовнішою відмінністю є те, що він дозволяє в разі додержання певного переліку умов, наприклад, облаштованість паркінгу для проїзду з достатнім числом місць для паркування, підвищувати обумовлений ліміт до 20 відсотків. Це говорить про те, що ті споруди, які в свій час були визнані незаконними у зв’язку з порушенням норм поверховості при будівництві об’єктів, можуть стати цілком узаконеними.
Норматив надає допомогу фірмам-забудовникам з процедурою узаконення об’єктів, а також заміни у класифікації будівель. Сьогоднішню категорію «Громадська житлова забудова» планується замінити «змішаною», а також «забудовою багатофункціональною».
Ручний Режим
Слід зазначити, що навіть у разі прийняття нових правил будівництво зможе покинути сіру зону, але автоматично законним стати воно все одно не може: так кажуть експерти даній галузі. У першу чергу перегляд правового статусу певного об’єкта можливий виключно в разі, коли проект знову відправиться на затвердження в ДАБІ (головна архітектурно-будівельна інспекція).
Другий нюанс – це те, що щодо будівництв-порушників найчастіше пред’являються претензії не з однієї, а одночасно по декількох позиціях, а зміна об’єкта будівництва не документально, а фактично дуже проблематична. Тим не менш, оновлені правила будівництва надають забудовникам більше можливостей для маневрів.
Процес вибору
Проектна документація нових норм включає в себе велику кількість альтернатив нормам застарілим. Приміром, забудовникам дозволять не обладнувати багатоповерхові споруди сміттєпроводом. Альтернативою їм буде установка під раковиною кожної квартири утилізаторів побутових відходів.
В державних нормах по будівництву присутні правила проведення відновлюваних джерел енергії в житло в тому разі, коли вони передбачені в проектній документації. Також істотно підвищили вимоги, що пред’являються до енергоносіїв. Варто відзначити застосування нового поняття – експлуатація покрівлі. Скоро стане можливим законно обладнати дах під спортивні майданчики, сад та інше.
Наша компанія надає послуги БТІ в Києві і області і готова в короткі терміни виконати весь перелік робіт за прийнятною вартістю.