

Головний інженер, експерт
Завершена робота над встановленням електронно-інформаційного зв’язку між Державним реєстром речових прав на нерухомість і Єдиною державною електронною системою в будівельній сфері. Матеріали технічно проведеної інвентаризації, дані технічних паспортів, як введених в експлуатацію житлових і нежитлових об’єктів, так і незавершених об’єктів будівництва, що містяться в реєстрі, тепер доступні в цифровій системі. Реєстрація технічних паспортів в ЄДЕССБ (Єдиної державної електронній системі в сфері будівництва) є обов’язковою для подальшої реєстрації прав власності на нерухомість, в реєстрі ДРРП (Державний реєстр речових прав).
У роз’ясненні Міністерства юстиції України встановлено порядок реєстрації права власності: з 02 липня 2021 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України, яка дає повноваження нотаріусам та іншим посадовим особам державних реєстраційних служб вимагати дані про технічну інвентаризацію для реєстрації та отримання права власності на нерухоме майно (Постанова Кабінету Міністрів від 23 червня 2021 року №681 «Деякі питання забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва»). Постановою визначено, що з 1 серпня 2021 року інформація, яка тепер доступна в Єдиній електронній системі, включає в себе дані техпаспортів будинків, квартир, нежитлових об’єктів. Також, в системі містяться відомості про зміни складу об’єктів нерухомості, що відображаються в підтверджуючих довідках або примітках.
Хто може вносити зміни в технічний паспорт об’єктів нерухомості?
Після проведення уповноваженим представником БТІ технічної інвентаризації відомості про площу, технічні характеристики, склад об’єкта вносяться до Єдиної електронної системи. Фахівцем видається витяг з реєстраційним номером. Вносити дані результатів перевірки як в техпаспорт, так і в електронну систему мають право тільки особи, які пройшли атестацію і мають сертифікат, який дозволяє проводити інвентаризацію.
Правовий доступ до даних про технічну інвентаризацію мають державні реєстратори, нотаріуси та представники державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ), які можуть отримувати відомості про перевірку як введених в експлуатацію об’єктів, так і недобудованих.
Дані нововведення унеможливлюють виготовлення підроблених технічних паспортів, які використовують для реєстрації будівель, зведених з порушеннями.
Як отримати відомості про техпаспорт в електронній системі?
Отримати доступ до даних про інвентаризацію та технічного паспорта в цифровій системі може кожен атестований представник. Такими представниками вважаються особи, які пройшли верифікацію в некомерційних саморегульованих організаціях. Доступ до технічного паспорту можна отримати в особистому кабінеті користувача, вказавши реєстраційний номер об’єкта.
Компанія «Експерт БТІ» надає юридичну допомогу в отриманні технічних паспортів з реєстрацією в ЄДЕССБ та видачею витягу, реєстрації прав власності, оформлення дозволів на будівництво. Ви можете отримати індивідуальну консультацію фахівців з питань, що стосуються нерухомості, зателефонувавши за вказаними на сайті телефонами.