
При купівлі майна, а особливо якщо мова йде про недобудовану споруду, з’являється найперше актуальне питання, що стосується документів, які повинні бути оформлені, і тих, що необхідно оформити додатково, а також щодо того, який пакет документів потрібно для завершення розпочатого будівельного процесу і реєстрації права власності після угоди купівлі-продажу.
Документи, необхідні власнику для продажу недобудови
В першу чергу, що вам необхідно буде зробити – це переконатися, що попередній власник має на руках весь необхідний перелік документів на проведення будівельних робіт. У тому випадку, коли мова йде про будівництво будинку площею менше трьохсот квадратних метрів, повинні бути в наявності наступні документи:
- повідомлення про початок проведення будівництва;
- паспорт на будівництво;
- ескізний проект майбутньої споруди;
- документи, що підтверджують право власності ділянки, на якому проводяться роботи.
Якщо ж мова йде про будівництво площею більше трьохсот квадратних метрів, слід перевірити наявність також:
- декларації початку виконання робіт з будівництва або ж повідомлення, яке підтверджує початок проведення робіт з будівництва споруди. Це стосується об’єктів, віднесених за ступенем небезпеки до таких, які можуть принести незначні наслідки в разі аварії;
- містобудівних умов, а також обмежень щодо забудови ділянки землі;
- проекту;
- договору на розробку проектів і всієї технічної документації щодо будівництва, здійснення державного технічного нагляду ссылка на статью по техническому надзору (еще не размещена), повинен бути відповідний запис (наказ про призначення) та печатку установи. І тільки після того, як ви переконалися, що документи в повному порядку, можете оформляти угоду. Звертаємо вашу увагу, що згідно з чинним законодавством той випадок, коли право власності на об’єкт, будівництво якого переходить від одного власника до іншого, покупець зобов’язаний зареєструвати недобудову, звернувшись до відповідного органу архітектурно-будівельного контролю. Для цього слід подати відповідне повідомлення встановленого зразка, до якого необхідно додати копії документів купівлі-продажу. Також потрібно пам’ятати, що покупка недобудови відноситься до нового будівництва і ніяк не відноситься до робіт з реконструкції, тому все повинно відповідати технічним нормам відповідно до нового будівництва.
Внесення змін до плану будівлі або споруди
Якщо вам необхідно додати коригування в будівлю, то слід внести відповідні зміни в будівельний паспорт. Дані зміни уповноважені вносити органи державної архітектури. Щоб це зробити, вам слід подати наступний пакет документів:
- заяву з проханням коригування будівельного паспорта;
- старий екземпляр будпаспорта;
- ескізи зі змінами.
Після того як видадуть відповідні дозволи і ви на руки отримаєте будівельний паспорт з внесеними змінами, можете приступати до втілення ваших планів. Після закінчення робіт необхідно зробити технічну інвентаризацію нерухомості та отримати відповідний технічний паспорт БТІ на главную. Потім потрібно ввести будинок в експлуатацію. У разі необхідності перед тим, як реєструвати право власності, слід привласнити адресу. Остаточним етапом будівництва та реєстрації його відповідними органами є реєстрація права володіння сюда, а також отримання виписки з Держреєстру.