
Напевно, немає такої людини, який не зверталася б за довідками в БТІ (бюро технічної інвентаризації). У функції цієї установи входить: збір, зберігання, обробка інформації; надання відомостей про нерухомість, виготовлення техпаспорта. Давайте поговоримо більш конкретно про ці функціональні обов’язки і послуги.
Почнемо з обов’язків:
- здійснення технічної інвентаризації приміщення;
- оцінна вартість нерухомості і призначення податків на неї;
- видача довідок та усних консультацій з усіх питань, пов’язаних з житловим фондом.
Технічна інвентаризація
При її проходженні інформують про кількість і якість складу, визначають відсотковий знос та конструкцію об’єкта. Технічну інвентаризацію проводять з багатьох причин – вони у всіх різні:
- вперше при будівництві об’єкта;
- уточнюються дані при зміні власності, при перебудові, розширенні, добудови поверхів, знесення стін.
Інвентаризація проводиться перед тим, як підключають газ, електроенергію і систему водопостачання. За результатами перевірки складається технічний паспорт. Якщо приміщення реконструювали або робилася перебудова, вносяться зміни в наявний техпаспорт БТІ.
Якщо в будівлі змінили розташування стіни або перегородки, то це вважається переплануванням. Без дозволу на такі роботи проводити їх не можна, отримати його слід в адміністрації району. Неузгодженість перепланування може призвести до штрафу, що буде накладений на господаря. Також власник не має права продати або подарувати будову. Треба кликати представника БТІ, щоб він зареєстрував зміни і написав довідку для виправлення в техпаспорті.
Довідки
Співробітники БТІ видають довідки про нерухомість (квартири, будинки і так далі) за зверненням приватних осіб або державних установ (виконавча влада). Такі довідки необхідні:
- при кредиті (застава під майно);
- для оформлення операцій із власністю.
При отриманні такої довідки слід пред’явити документ, що засвідчує особу, платіжну квитанцію про оплату держмита. Чекати доведеться цілий місяць, але при додатковій платі за терміновість зроблять швидше. БТІ видає такі документи:
- плани земельних ділянок;
- експлікації;
- технічні паспорти;
- витяги БТІ;
- плани будівель і споруд;
- різні види довідок.
Технічний паспорт
Техпаспорт БТІ включає в себе наступну інформацію:
- план об’єкта;
- поштова адреса;
- дату спорудження об’єкта;
- кадастровий або інвентарний номер;
- технічний опис;
- експлікацію;
- відомості про приналежність;
- вартість.
Чим відрізняється приватне БТІ від державного
Чому багато хто воліє звернення в приватні БТІ? В рамках своїх повноважень приватні бюро технічної інвентаризації надають ті ж послуги, що і державні БТІ. Вони володіють можливостями з оформлення технічних паспортів та документів по діючій нормативній базі. Також займаються узаконенням перепланування та реконструкції будівель і приміщень в рамках чинного законодавства. Оформляють правовстановлюючі документи на земельну власність, комерційну і житлову нерухомість, проводять технічну експертизу, видають різні довідки і виготовляють техпаспорта.
У порівнянні з вищесказаним, роблять ту саму роботу, тільки зовсім з іншим ставленням. Все робиться набагато швидше і якісніше.
Співробітники приватного бюро технічної інвентаризації намагаються догодити своїм клієнтам, роблять свою роботу відповідально. Вони укладають договори зі своїми клієнтами на виконання робіт і відповідають у разі невиконання договірних зобов’язань. Працюють з високим рівнем сервісу, співробітники бюро для зручності клієнта підлаштовуються під графік роботи і розв’яжуть всі нагальні питання по інтернету або телефону. Також вони надають допомогу в отриманні різних дозволів, тому з ними легко працювати.
У короткий термін кваліфікований інженер приватного підприємства проведе всі необхідні виміри на об’єкті і виготовить техпаспорт БТІ у відповідності з усіма вимогами і нормами. Звертайтеся і отримуйте необхідні документи в мінімальний термін!