
Документ, який дозволяє власнику здійснювати операції з нерухомістю, називають правом власності. Щоб оформити право власності на нежитлове приміщення, потрібно подолати деякі проблеми і зіткнутися з втратою часу на тяганину з паперами. Якщо не отримати право власності на нежитловий фонд, то будь-яка діяльність в такому приміщенні забороняється. Це може бути розцінено як рейдерство і переслідується за законом. Щоб не наражатися на штрафи, потрібно узаконити власність на нежитловий об’єкт.
Як проводиться реєстрація власності
Провести процедуру реєстрації можна шляхом занесення інформації до Держреєстру. Зробити це можна в нотаріальній конторі або в спеціалізованому центрі надання адмінпослуг (ЦНАП). Без цього користуватися приміщенням ви не маєте права. Власник отримує виписку з реєстру про право власності на нерухомість.
Оформити право власності на нежитлове приміщення потрібно з урахуванням деяких нюансів. Відмінністю нежитлової нерухомості є можливість здійснювати в ній комерційну діяльність, це означає, що вона здатна принести своєму власникові певний дохід.
Щоб отримати право власності на нежитловий фонд, необхідно надати ряд документів. Залежно від ситуації вони можуть бути різними, наприклад:
- договір купівлі-продажу, дарування, обміну;
- рішення суду;
- технічний паспорт на будівлю або приміщення.
Нотаріус або представник ЦНАП вносять відомості до реєстру, і ви стаєте власником приміщення.
Якщо питання стоїть в тому, щоб узаконити власність на нежитловий об’єкт, який був зведений самовільно, то тут доведеться звертатися до суду або в райадміністрацію і надавати пакет документів. Спосіб узаконення застосовується, виходячи з ситуації, а допомогти його вибрати може кваліфікований юрист, проте в будь-якому з варіантів вам потрібно отримання технічного паспорту на нежитлове приміщення в БТІ Києва.
Як оформити техпаспорт на нежитловий об’єкт
Провести подібну процедуру може компанія, яка надає послуги БТІ. Необхідно звернутися з заявою в державне чи приватне БТІ на ваш вибір. Насамперед потрібно буде провести інвентаризацію об’єкта. Її здійснюють фахівці, які мають спеціальні сертифікати, які можуть виконувати необхідні виміри. На підставі проведених маніпуляцій виготовляється технічний паспорт будівлі.
Отримання технічного паспорту на нежитлове приміщення в БТІ Києва вимагає надання наступних документів:
- документ про право власності на землю, де розміщений об’єкт нерухомості;
- проект будівлі;
- якщо є, то старий техпаспорт БТІ;
- підтвердження права власності на будівлю;
- посвідчення особи заявника;
- заяву на виготовлення техпаспорта.
Через певний час видається техпаспорт на будову організацією, яка надає послуги БТІ.
Чому варто звертатися в київське БТІ
Щоб оформити право власності на нежитлове приміщення правильно, потрібна допомога кваліфікованого юриста. Краще всього звертатися в приватне БТІ, де вас проконсультують з будь-яких операцій з нерухомістю.
Наша компанія багато років працює на ринку і допоможе отримати право власності на нежитловий фонд в самі короткі терміни за прийнятною вартістю. Ми готові узаконити власність на нежитловий об’єкт в будь-якому районі Києва та області. Наші фахівці мають всі необхідні сертифікати і великий досвід роботи. Наше київське БТІ орієнтоване на клієнта і готове вирішити ваші проблеми з нерухомістю.