
Для приведення українських стандартів до європейських Мінрегіон прийняв нововведення в будівельні норми, які вступлять в силу через 3 місяці. Одне з них обмежує забудовників в декількох напрямках: поверховості будівлі та збереження зелених насаджень, також вводиться обмеження по щільності населення на конкретній території. Важливою зміною стала заборона на пристрій на внутрішньобудинкової території місць під паркування та необхідність проїзду пожежної техніки по колу.
Чому так важливі норми пожежної безпеки
Особливо важливими питання пожежної безпеки стали після трагедії, яка сталася в торговому центрі міста Кемерово. В результаті пожежі загинуло і постраждало багато людей. Проте головну увагу привернули об’єкти комерційної нерухомості, і перевірки пожежної безпеки торкнулися переважно їх. Тут перевіряли наявність схем евакуації, проводку, пожежні виходи.
У Києві через зовсім небагато часу сталася пожежа в шахті ліфта житлового комплексу. Жертв не було, але от проблемні моменти здалися назовні. Це і парковка на доріжках для проїзду спецтехніки, і закриті евакуаційні виходи на дах. Велика кількість припаркованих машин заважало проїзду пожежних, і тільки одна одиниця техніки змогла потрапити у двір. Ці моменти змушують звернути пильну увагу на дотримання норм пожежної безпеки.
Ще однією важливою проблемою є економія на матеріалах, використання для обробки сировини що легко горить. Якщо для будівництва будинків бізнес-класу застосовують для утеплення мінеральну вату і пінополістирол, то в економваріантах можна зустріти пінопласт, а він горить, як смолоскип.
Складність під’їзду спецтехніки виникає з-за того, що двори новобудов заставлені припаркованими машинами. Мешканці економлять кошти на стоянках і паркінгах, залишаючи свої автомобілі прямо під вікнами будинків. Часто можна спостерігати картину, коли з-за відсутності паркувальних місць машини стоять на доріжках для під’їзду спецтранспорту аварійних служб.
Проблема не в тому, що відсутні місця на парковках, а в тому, що люди не бажають платити зайві гроші за свій автотранспорт. Цю проблему можна вирішувати лише шляхом накладання високих штрафів на власників за паркування в недозволеному місці. Забудовники намагаються забезпечити своїх покупців необхідною кількістю парко-місць і будують паркування, оформляючи всю необхідну документацію, технічний паспорт, однак необхідно спонукати людей купувати або орендувати місця на них.
Ще одним важливим моментом є економія забудовника на протипожежних системах, датчиках диму, оросителях, які будуть включатися автоматично при появі проблеми. Вартість таких установок немаленька, тому вони використовуються в українських житлових багатоквартирних будинках рідко.
Щоб поліпшити ситуацію з пожежною безпекою, необхідно, щоб цього хотіли насамперед самі мешканці та власники нерухомості, орендарі торгових центрів і відвідувачі. Якщо споживач буде мати уявлення про цих нормах, то і забудовники будуть змушені їх дотримуватися.