

Головний інженер, експерт
Правила, за якими відбувається приватизація квартири
Можливість провести процедуру є тільки у тих, хто проживає у державному житлі, на яке видано ордер, тобто людина є наймачем. Ті, хто вселявся і прописаний в квартирі одночасно з квартиронаймачем, також беруть участь в процесі.
Однак є деякі види нерухомості, які приватизувати у приватну власність неможливо, до них відносяться:
- приміщення у гуртожитках, які розташовані на території заповідників, військових поселень і так далі;
- квартири, які належать до музеїв;
- аварійні приміщення, службові та ті, що в зоні відчуження.
Як здійснити оформлення приватизації житла в БТІ Києва
Для початку потрібно зібрати необхідні документи. Першим ділом доведеться звернутися в ЖЕК. Тут потрібно написати заяву на приватизацію і запросити довідку про склад сім’ї, а також техпаспорт на квартиру. Крім цього, потрібно надати ще:
- копії документів, які посвідчують особу прописаних мешканців (паспорти і свідоцтва про народження для дітей);
- копія ордера на квартиру;
- довідка, що раніше приватизація квартири вами не здійснювалася;
- згода всіх членів сім’ї;
- якщо ви відноситесь до пільгової категорії громадян, то документ, що підтверджує це.
Якщо мова йде про приватизацію кімнати в гуртожитку, то потрібно додатково надати:
- копія довідки про ІПН;
- медична довідка з тубдиспансеру про відсутність захворювань;
- довідка про те, що ви не володієте іншим житлом.
Вартість проведення процедури
Приватизація квартири здійснюється безкоштовно тільки 21 кв. м на кожного члена сім’ї плюс 10 кв. м. на сім’ю. Якщо площа буде перевищувати санітарні норми, то за зайві метри потрібно буде доплачувати.
Однак якщо виникло питання, як приватизувати квартиру, то треба знати, що є об’єкти, які приватизуються безоплатно незалежно від площі:
- квартири, які належать до однокімнатних;
- отримане під знесення житло: у разі відсутності компенсації;
- якщо один з членів сім’ї належить до пільгової категорії громадян;
- житло багатодітних сімей військовослужбовців.
Терміни, які потрібні на проведення процедури
Право власності реєструється через 30 днів після подачі документів. Але для збору всього пакету потрібен також час, адже деякі довідки з переліку вище виготовляються кілька днів. Якщо ви хочете знати, як приватизувати квартиру і скільки на це потрібно часу, то майте на увазі, що потрібно буде 2-3 місяці.
Якщо ви вирішили отримати право власності на своє житло, то для початку з’ясуйте, чи підлягає воно приватизації. Після цього починайте збір документів. Важливо звернути увагу на площу квартири і кількість прописаних людей: це допоможе визначити, чи потрібно буде доплачувати за зайві метри.
Чому варто довіритися професіоналам
Якщо ви не дуже обізнані про процедуру і взагалі далекі від оформлення нерухомості, то варто звернутися в приватне БТІ, де вам допоможуть та проконсультують по всім питанням. Послуги БТІ вам знадобляться не тільки для приватизації, але і для будь-яких операцій з нерухомістю.
Наше київське БТІ надає будь-які кваліфіковані послуги БТІ. Наші співробітники мають великий досвід роботи і необхідні сертифікати, тому все буде виконано вчасно і у відповідності з законодавством.
Ціни на послуги БТІ цілком демократичні і підійдуть для будь-яких категорій громадян. Крім того, вони розраховуються в індивідуальному порядку в залежності від конкретної ситуації. Нам довіряють багато – адже ми краще київське БТІ!