

Головний інженер, експерт
Приватизація – процес перетворення форми власності, під час якого, майно передається в приватне володіння, хоча, до цього воно було муніципальним або державним. Якщо говорити всім зрозумілою мовою, то особи, які користувалися житлом раніше, отримують можливість розпоряджатися нерухомістю так, як їм захочеться. У цьому матеріалі ми розглянемо особливості приватизації житлової оселі у 2019 році.
Скільки коштує приватизувати квартиру?
Приватизувати квартиру можна на одну людину або на кількох членів сім’ї. Можлива і безкоштовна приватизація, але це якщо, громадянин не скористався таким правом раніше, інакше, державні органи мають право відмовити. Але в тому випадку, якщо громадянин брав лише часткову участь в процесі, він може в рамках невикористаної норми приватизувати своє житло безкоштовно. А норма на одного українця і кожного члена його сім’ї відповідає санітарним стандартам (21 м²), ще, додатково на сім’ю виділяється 10 м², ну а різницю доведеться доплатити. Тому вартість в окремо взятому випадку може значно відрізнятися, і залежить від різних чинників, наприклад, де розташовується нерухомість.
Також, не варто забувати, що приватизація житла можлива лише в тих випадках, коли згодні всі повнолітні члени сім’ї, які проживають тут на постійній основі.
Винятки
Як і в будь-якому правилі або нормі, тут є особливі випадки, при яких, обмеження по безкоштовній приватизації не поширюються:
1) На квартири, в яких мешкають багатодітні сім’ї (від трьох дітей).
2) Житло, в якому прописані члени сім’ї загиблих на виробництві при виконанні громадських або державних обов’язків.
3) Нерухомість, в якій проживають люди, які мають пільги, встановлені державою (інваліди першої та другої групи, ветерани).
4) Квартири, в яких живуть постраждалі внаслідок катастрофи на ЧАЕС.
5) Однокімнатні квартири.
6) знесену нерухомість, з якої переселили її власників, якщо вони не отримали фінансову компенсацію за це.
З повним переліком випадків, коли приватизація квартири проводиться безкоштовно, можна ознайомитися в статті 6 Закону України про приватизацію житлового фонду.
Навіщо взагалі потрібна приватизація житла?
Логічним буде запитання, а що ж дасть оформлення на себе житла, і повна власність? Вступ у володіння – серйозний життєвий етап, який вимагає дотримання правил, прав і обов’язків, а саме:
– Ви зможете продати свою квартиру;
– при необхідності обміняти;
– подарувати комусь, за власним бажанням;
– використовувати як заставу в банку;
– вказувати в заповіті;
– здавати в оренду;
– у Вас буде можливість проводити участь в зборі коштів для проведення ремонтних робіт капітального характеру;
– проводити реконструкції і повномасштабні перепланування всередині;
– погасити податок на нерухомість.
Податок на нерухомість для фізичних осіб
Таке поняття як «податок на нерухомість», в Україні з’явилося не так давно. Його суть в тому, що Держава ставить певні рамки за метражем приватних будинків або квартир, і при перевищенні цих рамок, у громадян виникає податкове зобов’язання на різницю.
Нові законодавчі акти
В Україні, процедура приватизації, залишається незмінною протягом досить тривалого періоду, але є велика кількість громадян, які ще не реалізували законне право приватизувати своє житло.
З шостого березня 2018 року набрав чинності Закон «Про приватизацію державного та комунального майна», а тому цей процес, тепер відбувається за новими правилами. Виходячи з нового Закону, приватизувати можна все об’єкти, які мають комунальну або державну форму власності, тільки, якщо це не заборонено. Приватизації не підлягають:
– об’єкти права власності Народу України;
– об’єкти, що забезпечують обороноздатність країни;
– майно, що становить матеріальну основу суверенітету;
– квартири-музеї;
– квартири, що знаходяться на території закритих поселень для військових.
Ознайомитися з повним списком об’єктів під забороною, можна в статті 2 нового Закону.
Терміни отримання офіційного паперу
Свідоцтво про право власності на квартиру видається, залежно від завантаженості відповідного органу, але не пізніше тридцяти днів після подачі повного документального пакета:
- Паперів, які підтверджують пільги.
- Нотаріально засвідченої заяви-згоди членів сім’ї, які тимчасово відсутні.
- Довідки, що свідчить про те, що Ви не приватизували до цього іншу квартиру в повному розмірі.
- Копії ордера про надання житла.
- Копії рішення про зміну наймача, якщо вона проводилася.
- Довідки форми номер три. Вона видається в ЖЕО або в центрі надання адміністративних послуг.
- Копії першої, другої, третьої сторінки паспорта, всіх осіб, які прописані на житловій площі. Оригінали пред’являються раз, при подачі всього пакету документів.
- Для дітей до шістнадцяти років – копії свідоцтва про народження.
- Оригінал і копія техпаспорта поточної інвентаризації.
- Оформлення в адміністрації заяви на приватизацію.
Як видно, паперів потрібно зібрати чимало, так що, на це теж потрібно певний часовий відрізок, плюс походи в державні організації віднімуть час. Тому знайте, що затіявши процедуру «приватизація квартири», Вам може знадобитися від шістдесяти до дев’яноста днів. Якщо Ви не маєте достатньою кількістю вільного часу, то нічого не залишається, окрім як приватизувати квартиру в 2019 році. Цей рік може стати останнім, для безоплатного оформлення права власності на житло.
Кваліфіковані послуги
Вас уже сьогодні цікавить питання: як приватизувати квартиру в 2019 році? Звертайтеся до послуг наших фахівців! Вони допоможуть розібратися з питанням і проведуть кваліфіковану консультацію.