
Зовсім недавно були розроблені нові норми, які будуть діяти в будівельній сфері. Це потрібно було зробити давно, адже їх не переглядали протягом 13 років.
Що очікують від нових нормативів
У новій редакції прибрали деякі вимоги, які і так вже не дотримувалися, адже будівництво нових мікрорайонів неможливо без їх порушення. Оскільки забудова ведеться відповідно до європейських принципів, забудовники змушені узгоджувати з Мінрегіоном все ті нововведення, які не прописані в нормативах. Це вимагає додаткового часу та коштів.
Потрібно сказати, що нові норми не збільшать вартість житла. Вони покликані спростити процес узгодження та введення в експлуатацію.
Ось зміни, які планується внести:
- Раніше існувало правило, що будувати багатоповерхівку без сміттєпроводу не можна, однак його запропоновано скасувати. За європейськими нормами сміття потрібно сортувати, але інфраструктура наших міст не зовсім готова до таких правил. Сміттєпровід поганий тим, що немає умов для правильного експлуатування, проте сучасні методи дозволяють зробити його безшумним, з відсутністю запахів і нагромаджень зі сміття.
- Технічні поверхи можна буде не робити. Оскільки сучасні матеріали дозволяють забезпечити хорошу ізоляцію від шуму і вологи, то можливо поєднати стеля з дахом будинку.
- Склити балкони можна буде самим мешканцям.
- У великих квартирах можна буде, як і в однокімнатних, поєднувати кухню і їдальню або вітальню.
- З’явиться дозвіл опускатися ліфта під землю, що забезпечить надійний зв’язок житлових поверхів із паркінгом. Також дозволили парковки робити під лікарнями, спорткомплексу і культурними або громадськими будівлями.
- Вимоги з пожежної безпеки підземної парковки прирівняють до наземної. Можна буде створювати автостоянку під житловими квартирами, якщо встановлено протипожежне перекриття.
- З’явиться можливість пристрою комори за умови обладнання її пожежною сигналізацією.
- Приберуть норму по зведенню бордюру перед входом в будівлю, тепер його зрівняли з тротуаром.
- Можна буде пристроювати закладу для дітей, тільки для них будуть потрібні окремі мережі та вхід, а також огороджена територія.
- На даху при наявності огороджень можна буде влаштувати майданчики для дітей.
- На прибудинковій території з’являться заклади громадського харчування до 50 осіб з окремим входом. Їх, як і магазини, а також адмінприміщення можна буде влаштовувати і вище 3 поверху.
Багато що можна буде зробити, але важливо, щоб пожежні могли дотягнутися сходами до будь-якого приміщення в будівлі.
Незважаючи на всі нововведення, нові об’єкти вимагають оформлення документації, зокрема, техпаспорт БТІ і здачі об’єкта в експлуатацію .