
Чинні законодавчі норми України висувають низку певних вимог до всіх громадських організацій, у тому числі до приватних клінік, стоматологічних кабінетів, аптек на предмет доступності їх приміщень для маломобільних груп населення (МГН). Відповідна вимога регламентується ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель та споруд. Основні положення», де детально описані всі необхідні заходи для доступності об’єктів такої категорії людей, які мають обмежені можливості.
Щоб відповідати даним будівельним нормам, будь-який громадський об’єкт, незалежно від форми власності, повинен мати грамотно спроектований, змонтований пандус та вхідну групу, а також відповідати вимогам внутрішнього оформлення приміщень. Це однаково стосується як державних лікарень, поліклінік, так і приватних кабінетів: стоматологічних, терапевтичних та інших кабінетів, аптечних пунктів тощо.
Підтвердити відповідність приватного кабінету або клініки аптечного пункту нормам закону дозволяє звіт про доступність лікарні для інвалідів. У документі висновок про доступність медичних закладів описується детальна інформація щодо великої кількості критеріїв, у тому числі видається висновок на пандуси клініки, які спроектовані відповідно до існуючих технологічних норм.
Звіт про доступність медичних установ для маломобільних груп населення, хто його оформляє?
Як і при облаштуванні громадських об’єктів інших напрямків, приватні медичні кабінети одержують висновок для маломобільних груп населення безпосередньо від експертів цієї галузі діяльності. Один із доступних варіантів, як можна отримати професійний висновок на пандуси для медичних центрів – замовити відповідну послугу в нашій компанії. Протягом багатьох років ми спеціалізуємося на юридичному оформленні дозвільних документів, пов’язаних із сферою архітектури та будівництва. Окрема послуга нашого центру – звіт про доступність медичних закладів для маломобільних груп населення у форматі, який вимагає законодавство, за умови відповідності всіх встановлених норм та регламентів.
Експертна діяльність фахівців компанії підтверджується наявністю кваліфікаційних сертифікатів, зареєстрованих у електронному державному реєстрі будівельної сфери www.e-construction.gov.ua. Вивчивши всі документи, надані заявниками на об’єкти, фахівці компанії формують звіт про доступність клініки для осіб з інвалідністю, де окремо розглядається доступність пандусів, вхідної групи, виконання всіх вимог до внутрішнього оформлення приміщень, ширини коридорів, обладнання санітарних кімнат, тощо.
Критерії доступності приміщень для МГН, які враховуються експертами, із яких складається звіт про доступність медичного центру для інвалідів:
- При вході в будівлю повинен бути пандус, обладнаний захисними обмеженнями та поручнями, з не слизькою поверхнею, з кутом нахилу не більше 8 %. Ширина пандуса має бути не менше 1,2 м. З обох боків сходів також мають бути поручні.
- Ширина всіх дверних прорізів у чистому просторі повинна бути не менше 0,9 м. У середині приміщення повинні бути відсутні пороги або не перевищення їх – 0,02 мм.
- Якщо відсутня архітектурна можливість встановлення пандуса, дана установа має облаштувати об’єкт підйомником чи мікроліфтом.
- Зовні об’єкта, а також усередині, мають бути на стінах інформаційні таблички зі шрифтом Брайля.
- У середині приміщення клініки, в коридорах та кабінетах, меблі та інші конструкції не повинні перешкоджати вільному переміщенню МГН, не загромождати простір.
- Санітарна кімната має надавати можливість людині на інвалідному кріслі вільно користатися послугами, заїхати та розвернутися у приміщенні. А також обов’язкова наявність відкидних чи стаціонарних поручнів.
- Обов’язково наявність на підлозі попереджувальної тактильної плитки з конусами зовні та всередині.
- Ширину проходу в приміщенні з обладнанням і меблями слід приймати не менше ніж 1,2 м. Ширина шляху руху в коридорах, у чистоті, повинна бути не меншою: при русі в одному напрямку 1,5 м; при зустрічному русі 1,8 м.
Якщо всі умови дотримані повною мірою, клієнт отримує висновки експерта щодо доступності приміщень лікарні для осіб з інвалідністю в обумовлений швидкий термін.
Що потрібно знати про експертний висновок щодо доступності?
Експертний висновок про доступність медичних установ – документ, що підтверджує відповідність нормативним вимогам ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель та споруд. Основні положення» стану конструкції пандусів та інших будівельних компонентів. Норми, регламентовані законом, є обов’язковими для дотримання як при будівництві нового об’єкта, так і при здійсненні реконструкції, капітального ремонту, реставрації, технічного переоснащення існуючих об’єктів громадського призначення. Оскільки держава активно працює над повною інклюзивністю приміщень приватної та державної форми власності, дотримання правил та відповідний документальний висновок для маломобільних груп населення є обов’язковою умовою функціонування кожного кабінету.
Проведене технічне обстеження експертами нашої компанії дозволить надалі узагальнити результати відповідності законодавчим нормам. Додатково проводиться фотофіксація зовні та всередині об’єктів, яка буде включена до звіту по пандусам лікарні. Підсумкове рішення, яке приймається експертом – це підтвердження або спростування можливості безпечної експлуатації будівлі та приміщення, детальні роз’яснення, розробка проекту пандусу та архітектурні рекомендації для відповідності будівлі державним будівельним нормам.
Замовляйте у наших кваліфікованих професіоналів висновки експерта щодо доступності приміщень лікарні для осіб з інвалідністю. Ми професійно та швидко виконаємо обстеження та описову роботу, висловлюючи експертну думку, яка буде основою офіційного дозволу на функціонування Вашого об’єкту.