

Головний інженер, експерт
Коли накладається обтяження на майно
Заборона встановлюється на підставі таких положень:
- у відповідності з законодавчими актами;
- спираючись на документи, які були актовані органами державної влади, уповноваженими або ж посадовими особами, що їх представляють;
- підстави для накладення заборони були прописані в договірному порядку і настали відповідні умови для їх введення.
Нотаріусу необхідно перевірити факт обтяження майна при оформленні договору на відчуження об’єкта нерухомості. Щоб зробити це, він вдається до можливості спеціального доступу в електронну систему, ввести дані з таких джерел:
- Держреєстру права власності на майно;
- реєстр іпотек України;
- список боржників по власності на території України.
У тому випадку, якщо відсутні записи у Держреєстрі України про те, що об’єкт продажу був обтяжений, нотаріус реєструє документи купівлі-продажу.
При процедурі оформлення документації для правочину нотаріус зобов’язаний пред’явити виписки держреєстрів особі, яка купує нерухомість. Також знадобиться технічний паспорт на квартиру та правовстановлюючі документи.
Самостійна перевірка власності на предмет арешту або обтяження
При оформленні договору по арешту нерухомості покупець має право перевірити самостійно списки по обтяженню об’єкта нерухомості в єдиному Держреєстрі осіб-боржників. Цей реєстр має вільний доступ, а виписки надаються безкоштовно.
Для того щоб отримати цікаву для вас інформацію, слід заповнити певні графи бланка в електронному вигляді, внести дані власника майна, яке продається. Старт програми відбувається після натискання кнопки пошуку. У тому випадку, якщо ви не знаєте даних для пошуку, вам буде достатньо введення імені, а також прізвища власника квартири, що відчужується. В такому випадку програма надасть вам список наявних у реєстрі співпадінь, а чи є в списку власник квартири, визначається самостійно.
Покупцям з продавцями слід пам’ятати про те, що держструктури, уповноважені на такі дії, вносять до реєстру записи щодо боржників, прив’язують їх до обтяження майна за результатами різних, навіть незначних проступків. Так, щоб це зробити, причинами можуть виступити:
- штраф за перевищення швидкісного режиму, виписаний поліцією патрулювання;
- штраф за рішенням місцевих органів за неоформлену торгівлю та інше.
Основна особливість списку боржників – це факт фіксації тут проступків, які громадяни здійснювали в щоденному житті і які абсолютно не прив’язані до ринку нерухомості. Це означає, що в тому разі, якщо власник нерухомого майна оштрафований навіть за абсолютно незначні проступки, наслідком накладення на нього штрафу є обтяження його нерухомого майна. Дане обтяження буде діяти до погашення штрафу, і до тих пір, поки не буде відображений факт про оплату в реєстрі, вчинення правочину буде неможливим.
Єдиний реєстр боржників є автоматизованою системою, метою його створення була перевірка інформації про об’єкт нерухомості в реальному часі. Для отримання повної інформації про майно та необхідних документів для здійснення угоди варто звернутися в компанію, яка надає послуги БТІ.